Narzo 10 i Narzo 10A zadebiutują już za kilka dni

Narzo 10 i Narzo 10A zadebiutują już za kilka dni

Już kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że realme planuje stworzyć swoją nową submarkę, która ma zadebiutować pod nazwą „Narzo” i konkurować przede wszystkim z Redmi i Honorem. Początkowo premiera dwóch pierwszych modeli – Narzo 10 i Narzo 10A zaplanowana była na 26 marca, ale z wiadomych względów została ona anulowana. Tymczasem dowiedzieliśmy się, kiedy wspomniane smartfony zadebiutują na rynku! 

Kiedy nowa marka zadebiutuje na rynku?

Jak poinformował producent poprzez media społecznościowe, premiera Narzo 10 i Narzo 10A zaplanowana jest na 21 kwietnia w Indiach o godzinie 12:30 czasu lokalnego. Wydarzenie będzie oczywiście transmitowane online za pomocą YouTube i Facebook’a. 

Jak będzie prezentować się specyfikacja techniczna Narzo 10 i Narzo 10A?

Jak sugerują wcześniejsze plotki, Narzo 10 może być przebrandowanym realme 6i. Oznacza to, że smartfon może cechować się 6,5-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości HD+ i proporcjach 20:9. Sercem urządzenia najprawdopodobniej zostanie procesor MediaTek Helio G80, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A75 o maksymalnej częstotliwości taktowania na poziomie 2.0 GHz oraz sześciu rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu do 1.8 GHz. Za grafikę w tym przypadku odpowiada układ Mali-G52 MC2. 

Zobacz także: Realme X50 Lite z certyfikacją 3C. Chiński producent nie zwalnia tempa!

Zestaw może być wspierany przez minimum 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Na tylnym panelu zapewne pojawi się poczwórny aparat, który składać się będzie z obiektywu głównego 48 Mpx + obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx + obiektywu makro 2 Mpx + obiektywu do głębi 2 Mpx. Narzo 10 może czerpać energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 18 W i pracować pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką producenta. 

Narzo 10A ma być natomiast przebrandowanym realme C3, którego specyfikacja techniczna również jest nam bardzo dobrze znana. Oczekuje się, że smartfon zostanie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz cechujący się rozdzielczością HD+ i proporcjami 20:9. Pod jego obudową znajdować się ma procesor MediaTek Helio G70, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A75 o taktowaniu 2.0 GHz oraz sześciu rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.7 GHz. 

Narzo 10 i Narzo 10A zadebiutują już za kilka dni

Za grafikę w tym układzie odpowiada Mali-G52 MC2. Całość wspierana może być przez 2 GB lub 3 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika producent może przeznaczyć 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej, którą dodatkowo można będzie najpewniej rozbudować przy pomocy karty microSD. Tylny panel skrywać może podwójny aparat, składający się z głównego obiektywu o rozdzielczości 12 Mpx, obiektywu dodatkowego 5 Mpx oraz obiektywu do zdjęć portretowych 2 Mpx. Z kolei na froncie pojawi się prawdopodobnie 5 Mpx kamerka do selfie i rozmów. 

W tym przypadku również może pojawić się akumulator o pojemności 5000 mAh. Smartfon będzie prawdopodobnie pracować  pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką producenta.

Uważacie, że nowa marka realme ma sens? Co sądzicie o pierwszych smartfonach Narzo? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!