Klienci Nest Banku mogą korzystać z płatności SwatchPay

nest bank swatchpay

Nest Bank wprowadził kolejną opcję płatności zbliżeniowych dla swoich klientów. Będą oni mogli zapłacić za swoje zakupy w sklepie za pomocą zegarka marki Swatch. Wymagane jest jednak posiadanie karty płatniczej konkretnego operatora.

Nest Bank udostępnia SwatchPay

By skorzystać z płatności SwatchPay wymagany jest oczywiście zegarek tego producenta z funkcją płatności zbliżeniowych, czyli z modułem NFC. Chcą aktywować usługę musimy pobrać na naszego smartfona z Androidem lub iOS aplikację SwatchPay! App by wearonize i założyć w niej konto. Następnie wymagane jest powiązanie zegarka z kartą płatniczą – można tego dokonać w sklepie Swatcha lub w trakcie zakupu przez internet. Z rozwiązania tego mogą skorzystać posiadacze kart debetowych Visa wydanych przez Nest Bank do konta osobistego lub firmowego.

swatchpay

Do płacenia wystarczy przysunąć zegarek do terminala zbliżeniowego. Nie jest wymagane włączanie w nim opcji płatności czy wybudzanie. Jak podaje źródło, transakcje powyżej 100 złotych wymagają potwierdzenia na terminalu kodem PIN do posiadanej karty. Jeśli zdarzy nam się stracić zegarek, możemy zablokować lub odpiąć kartę w aplikacji SwatchPay.

Nest Bank zaznacza, że to kolejna udostępniona przez niego opcja płatności mobilnej. Klienci banku mają ich całkiem sporo do wyboru, np. płatności Visa Mobile. Brakuje jednak chociażby Xiaomi Pay.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!