Kolejne banki dołączają do projektu Xiaomi Pay!

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Pay to usługa płatności zbliżeniowych realizowanych za pomocą smart-zegarków i smart-opasek tego chińskiego producenta. Jak się okazuje, do projektu dołączyły kolejne polskie banki.

Xiaomi Pay w kolejnych polskich bankach

Już do całkiem sporego grona polskich banków współpracujących z Xiaomi Pay dołączyły kolejne. Mowa tu o banku BPS oraz o zrzeszonych bankach spółdzielczych. Warto dodać, że w tych instytucjach już mogliśmy korzystać z innych, podobnych usług, między innymi Google Pay czy Apple Pay.

Xiaomi Pay to usługa powstała we współpracy z Mastercard. W skrócie: pozwala nam zbliżeniowo płacić za zakupy wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności kartą Mastercard. W zasadzie w Polsce jest to każdy terminal płatniczy. Usługa jest realizowana za pomocą urządzeń z kategorii Smartband oraz Smartwatch.

Xiaomi Watch S1
(fot. Xiaomi)

Xiaomi Pay zadebiutowało wraz z opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC. Teraz jednak z tej usługi skorzystamy również za pomocą zegarków z linii Xiaomi Watch S1. Do tego grona już niedługo powinna dołączyć opaska sportowa Xiaomi Mi Band 7 NFC oraz nieco później Xiaomi Mi Band 7 Pro. Do działania tej usługi potrzebna jest aplikacja mobilna Mi Fitness.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!