Korzystacie z iPhonów lub iPadów? Rejestracja w Netflixie będzie zatem trudniejsza

netflix logo

Zmiany w sposobie rejestracji w serwisie streamingowym wynikają z nowych funkcji wprowadzonych przez Apple do iPhonów i iPadów.

Nowe zasady

Rejestracja konta w serwisie Netflix wygląda nieco inaczej dla osób korzystających z urządzeń mobilnych. Większość z nich posiada dedykowane aplikacje, które znacznie ułatwiają oglądanie ulubionych filmów, seriali i programów. Do tej pory działało to w taki sposób, że użytkownik iPhona lub iPada musiał udać się na stronę Netflixa w przeglądarce internetowej, tam dokonać rejestracji i dopiero wtedy mógł uzyskać dostęp do aplikacji dedykowanej jego urządzeniom. Nowe zasady Apple zmusiły Netflix do stworzenia zewnętrznej strony do rejestracji, jednak z pożytkiem dla nich platformy streamingowej.

Korzystacie z iPhonów lub iPadów? Rejestracja w Netflixie będzie zatem trudniejsza
Źródło: Netflix

Brak ochrony

Od teraz użytkownicy iOS będą przekierowywani na zewnętrzną stronę służącą do rejestracji. Zanim jednak do tego dojdzie, pojawi się komunikat ostrzegający, że Apple nie będzie ponosić odpowiedzialności za zakupy po kliknięciu we wspomniany link. Użytkownik nie będzie zatem chroniony, gdyby pojawiły się jakiegokolwiek rodzaju problemy. Netlix natomiast będzie mógł dzięki temu przestać płacić Apple 30% marży za transakcje. Skoro nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze, ale cierpi na tym użytkownik, który traci wsparcie Apple, a dodatkowo musi przejść dłuższy proces rejestracji konta.

Źródło: 9to5mac.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!