Nintendo kończy ze sprzedażą gier dla Wii U i 3DS

Nintendo kończy ze sprzedażą gier dla Wii U i 3DS

Każdy system i każda platforma prędzej czy później zostanie wyłączona. Nintendo postanowiło, że gry dla Wii U i 3DS nie będą już sprzedawane online.

Koniec sprzedaży

Dla wielu osób Wii U i 3DS to elementy nierozerwalnie związane z ich najlepszymi wspomnieniami głównie z dzieciństwa. Przygodę w świecie gier z Wii U i 3DS zaczynał niejeden zapalony dziś fan wirtualnej rozrywki. Nintendo niestety już od dłuższego czasu zapowiadało, że kolejne platformy i systemy będą przez nich stopniowo wygaszane, a tym bardziej nie powinno to dziwić w odniesieniu do Wii U i 3DS. Nintendo już jakiś czas temu poinformowało o zamknięciu sprzedaży gier, ale nie podawało konkretnej daty. Dziś wiemy już, że nastąpi to 27 marca 2023 roku. Powodów do pośpiechu jest jednak więcej. Już 29 sierpnia tego roku Nintendo wyłączy możliwość nabycia kart do Nintendo eShop. Dawały one możliwość skorzystania z promocji.

Aktualizacje i DLC

Ważną informacją jest to, że jeśli nawet po 27 marca będziemy chcieli ponownie pobrać pełną grę lub jej DLC i wcześniej dokonaliśmy ich zakupu, nadal będzie to możliwe, tylko nie przez eShop Nintendo. Firma będzie także tworzyć i wysyłać aktualizacje i pozwoli na prowadzenie rozgrywek w trybie online. Ciekawe jest jednak to, że ostatnia gra, która trafi na 3DS będzie mieć premierę równo miesiąc przed zamknięciem sklepu, co uniemożliwi jej kupno.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!