Klasyczny telefon za dwie stówki? Oto Nokia 110 4G

Nokia 110 4G (fot. Nokia)
Nokia 110 4G (fot. Nokia)

Pomimo tego, że smartfony stały się powszechne wiele lat temu, tak nadal projektuje i produkuje się klasyczne telefony komórkowe. Przykładem tego zjawiska może być najnowsza Nokia 110 4G.

Nokia 110 4G – tanio i ciekawie

Klasyczne telefony nadal mają wiele sensu. Są małe, tanie i potrafią wytrzymać na baterii wiele dni w trybie czuwania. Dlatego świetnie sprawdzają się jako drugi telefon, albo jako służbowy, albo jako zabezpieczający podczas wycieczki do lasu, w góry. Nokia dalej produkuje tego typu telefony i te sprzedają się naprawdę dobrze.

(fot Nokia)
(fot Nokia)

Nokia 110 4G (2023) wyróżnia się ciekawym, fioletowym designem, gdzie obramowanie wokół aparatu nieco nawiązuje do nowoczesnych smartfonów. Ponadto ceramiczna powłoka Arctic Purple zapewnia lepszą odporność na zarysowania. Kolor Midnight Blue ma zapewnić mocny chwyt i matowe wykończenie.

Jak można się domyślić po nazwie, urządzenie oferuje łączność w standardzie 4G wraz z HD voice do poprawy jakości rozmów głosowych. Ponadto telefon ma działać szybko, przyjemnie i długo – dzięki baterii 1450 mAh wystarczającej na 12 dni w trybie czuwania lub 8 godzin rozmów. Funkcja oszczędzania baterii może ten czas jeszcze wydłużyć.

(fot Nokia)
(fot Nokia)

Jak na klasyczny smartfon przystało, mamy fizyczną klawiaturę i malutki ekran LCD IPS, ale z obsługą dużego fontu 16 pt. Jest też moduł Bluetooth, latarka, radio FM, slot na kartę pamięci oraz aparat. Internet można przeglądać dzięki wbudowanej przeglądarce Opera Mini. Na minus wypada fakt wykorzystywania portu Micro USB, a nie USB-C.

Nokia 110 4G (2023) – ile kosztuje?

Nokia 110 4G weszła do Polski w kolorach Midnight Blue oraz Arctic Purple w cenie 199 złotych. To nie jest jakoś szczególnie dużo.

Źródło: Nokia przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!