Nokia 5.2 pod kryptonimem Daredevil

nokia 4.2

Wygląda na to, że nowa Nokia 5.2, o której pojawiają się informacje, ma ambitną nazwę kodową. Daredevil zapewne kojarzy się każdemu z superbohaterem – a przynajmniej ja tak mam, a znam pewnie z pięciu! To, czy nowy smartfon będzie jak postać z komiksów, to się dopiero okaże, ale nazewnictwo chwytliwe. Po zeszłotygodniowych przeciekach zastanawiano się, który model to może być. Twitter ćwierka, że mowa o wspomnianej 5.2.

Nokia się nie poddaje

Jak wiadomo, zeszły rok w przypadku HMD Global nie obfitował w smartfony z serii Nokia 4. To, co pojawia się obecnie w sieci, sugeruje drobną modę na sukces w wydaniu technologicznym. Otóż, nowy model Nokii, jakim ma być “4.2”, wejdzie jako następca zeszłorocznej Nokii 5.1. Co za tym idzie, model “5.2” powinien być naszpikowany lepszą technologią, która dostępna jest na rynku. Pierwsze informacje wskazują na to, że tanio nie będzie. Z racji wykorzystania optyki ZEISS czy PureDisplay i OZO Audio, cena może podskoczyć. Zazwyczaj takie rozwiązania znane są z wyższej klasy smartfonów, więc i cena musi być do tego przystosowana. Te wskazówki czy też wiadomości wskazują, że nowy telefon to właśnie prawdopodobnie Nokia 5.2.

Nokia 5.2 front

Zeszłotygodniowe doniesienia pokazywały nam wcięcie w przednim ekranie, jednak w kształcie kropelki wody. Niestety, ekran otaczają spore ramki, które mogą odebrać punkty za wygląd. Na szklanych pleckach widać obiektywy aparatu, które umieszczone są w okrągłym, wystającym module – tak, jak w wielu modelach Moto. Zmieściły się tam trzy obiektywy oraz dioda LED. Jeśli wierzyć plotkom, główny obiektyw ZEISS będzie ultra szeroki i ma mieć 48 Mpix. Na wyposażeniu znaleźć mamy także funkcję trybu nocnego, która wedle zapowiedzi, ma dość znacząco poprawiać jakość zdjęć przy słabym oświetleniu.

Warto przeczytać: dane użytkowników Nokii będą trzymane na serwerach w Finlandii

Napędzać ma ją Snapdragon 660, czyli w tym przypadku nie mamy wyższej półki. Wraz z nim znajdziemy na pokładzie jeszcze baterię 3500 mAh, wejście jack 3.5 mm, czytnik linii papilarnych z tyłu, pod aparatami, port USB-C czy sprzętowy przycisk dla asystenta Google. Całość bazować ma na systemie Android.

Nokia 5.2 aparat

Poza tymi danymi, wiemy jeszcze, że smartfon pojawia się pod nazwą/numerem TA-1198. Zero informacji o dacie czy innych ważnych częściach specyfikacji.

Pamiętacie jeszcze o Nokii? Może ktoś z was korzysta z któregoś modelu?

Dodaj komentarz
Total
1
Share