Nokia 8010 to nie telefon, to… przystawka do telewizora

Nokia 8010
(fot. @Flatpanels)

Nokia nie odpuszcza nawet rynku telewizorów. Dlatego też właśnie pokazano następcę wydanej dwa lata przystawki do telewizora – Nokia Streaming Box 8010.

Nokia Streaming Box 8010

Jak się okazuje, w 2020 roku pojawiła się przystawka do telewizora od znanej firmy Nokia. Właśnie teraz marka pokazała produkt Nokia 8010, czyli kolejną odsłonę tego urządzenia. Dla przypomnienia, przystawka do telewizora, to niewielkie urządzenie, które wpinamy do telewizora i ten zyskuje funkcje smart, w tym dostęp do asystenta głosowego, YouTube’a czy Netfliksa. Przystawki są dosyć popularne również w Polsce, a często klienci wybierają te od Xiaomi.

(fot. flatpanelhd)
(fot. flatpanelhd)

Nokia Streaming Box 8010 oferuje 4 GB pamięci LPDDR4 RAM i 32 GB pamięci wbudowanej eMMC. Podobno ma to wystarczyć do wygodnej i szybkiej pracy. Jest też chipset Amlogic S905X4-K. Zainstalowany na urządzeniu Android TV daje dostęp do ponad 7 tysięcy aplikacji, w tym do Disney+, Amazon Prime Video czy Netflix. Nie wiemy co ze wsparciem dla HDR, choć warto dodać, że poprzednik obsługiwał HDR10. Można skorzystać z rozdzielczości 4K oraz obsługi Dolby Atmos. Nie zabrakło WiFi 6 i Bluetooth 5.0.

Urządzenie Nokia 8010 pojawi się w Europie jeszcze w listopadzie w cenie 129 EUR, co daje aktualnie nieco ponad 600 złotych.

Źródło: flatpanelhd.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!