Nokia 9.3 PureView ma dostać ulepszone tryby aparatu oraz wsparcie dla nagrywania w 8K

Nokia 9.3 PureView ma dostać ulepszone tryby aparatu oraz wsparcie dla nagrywania w 8K

Pamiętacie jeszcze Nokię 9 PureView? Smartfon ten zadebiutował w 2019 roku i tak naprawdę nie zdobył zbyt dużego uznania wśród samych użytkowników. Teraz w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na temat kolejnej generacji flagowca HMD Global. Czego możemy oczekiwać po tym smartfonie?

Nokia 9.3 PureView

Główną zaletą Nokii 9 PureView miała być niesamowita jakość zdjęć. I wszystko wskazuje na to, że i tym razem HMD Global będzie chciało skupić się na aparatach. Na pleckach najprawdopodobniej po raz kolejny zostanie umiejscowione pięć oczek, a główne będzie wspierane przez optyczną oraz elektroniczną stabilizację obrazu. Zmiany mamy dostrzec jednak nie tylko w użytych matrycach, ale także w oprogramowaniu. Nokia 9.3 PureView ma otrzymać zupełnie nowy tryb profesjonalny. Według plotek HMD Global chce stworzyć coś, co będzie mogło oczarować jakością nie tylko amatorów, ale także profesjonalistów.

Nokia 9.3 PureView ma dostać ulepszone tryby aparatu oraz wsparcie dla nagrywania w 8K

Nowy tryb nocny za sprawą ulepszonych algorytmów ma przenieść poziom zdjęć wykonywanych w gorszych warunkach oświetleniowych na zupełnie nowy poziom. Dodatkowo według najnowszych informacji w prototypie nowego smartfona HMD Global znalazła się także możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K przy 30 klatkach na sekundę. Niemniej jednak nie możemy być w stu procentach pewni, że rozwiązanie to pojawi się także w docelowej wersji nadchodzącej nowości.

Zobacz także: Qualcomm prezentuje Snapdragona 768G. Nowy procesor ma podbić serca fanów średniaków!

Z racji tego, że Nokia 9.3 PureView ma być prawdziwym flagowcem spodziewamy się wykorzystania Qualcomm Snapdragona 865, sporej ilości RAM-u LPDDR5 oraz dużej ilości przestrzeni na pliki użytkownika. Jeśli dodatkowo HMD Global zadba o odpowiednią optymalizację oraz oprogramowanie aparatów to bardzo możliwe, że sprzęt ten będzie w stanie nawiązać realną walkę z konkurencyjnymi smartfonami. Kiedy urządzenie to może trafić na rynek? Tak naprawdę data premiery Nokii 9.3 PureView pozostaje tajemnicą. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Nokii 9.3 PureView? Czekacie na premierę nowości HMD Global? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!