Qualcomm prezentuje Snapdragona 768G. Nowy procesor ma podbić serca fanów średniaków!

Qualcomm prezentuje Snapdragona 768G. Nowy procesor ma podbić serca fanów średniaków!

Tak naprawdę pierwsze plotki o Qualcomm Snapdragonie 768G pojawiły się za sprawą Xiaomi Redmi K30 5G Extreme Edition. Teraz jednak amerykański producent postanowił zdradzić światu wszelkie informacje na temat swojej nowej jednostki. Czym procesor ten będzie się wyróżniać? Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Qualcomm Snapdragon 768G

Snapdragon 768G nie jest jakąkolwiek rewolucją, a jedynie ewolucją Snapdragona 765G. Tym samym jednostka ta została wykonana w 7 nm procesie technologicznym i składa się z ośmiu rdzeni Kryo 475, a najwydajniejszy rdzeń jest taktowany teraz częstotliwością 2,8 GHz zamiast 2,4 GHz. Ciężko powiedzieć jak taka zmiana przełoży się na wydajność w rzeczywistym użytkowaniu, ale miejmy nadzieję, że różnica będzie zauważalna. Qualcomm deklaruje, że Snapdragon 768G ma być o 15% szybszy niż Snapdragon 765G, ale tego typu zapewnienia nie zawsze okazywały się faktem.

qualcomm snapdragon

Grafika Andreno 620 ma zaoferować podobny wzrost wydajności w grach czy bardziej wymagających aplikacjach. Nie zbrakło obsługi do 12 GB RAM-u LPDDR4X czy obsługi wyświetlaczy z technologią HDR10 oraz z odświeżaniem na poziomie 120 Hz przy zachowaniu rozdzielczości FullHD lub 60 Hz przy QHD. Qualcomm Snapdragon 768G otrzymał także modem 5G Snapdragon X52 pozwalający na łączność z sieciami nowej generacji. Procesor ten wspiera także Bluetooth 5.2, NFC oraz USB 3.1 typu C.

Zobacz także: MediaTek prezentuje swój flagowy procesor. Czym jest Dimensity 1000+?

Co z aparatami? Według specyfikacji umieszczonej na stronie amerykańskiego producenta smartfony z Snapdragonem 768G mogą otrzymać nawet pojedynczy aparat o rozdzielczości do 192 Mpix. Pierwszym urządzeniem wykorzystującym ten procesor jest kolejny sprzęt z serii Redmi K30. Jednocześnie Qualcomm deklaruje, że jednostka ta w niedalekiej przyszłości trafi także do kolejnych modeli różnych producentów. Z niecierpliwością wyczekuje pierwszych testów smartfonów z tym procesorem. Miejmy nadzieję, że zapewnienia amerykańskiego producenta o wzroście wydajności okażą się faktem. Jeśli tak się stanie to średniaki mogą stać się jeszcze lepsze i sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających użytkowników!

Co myślicie o Qualcomm Snapdragonie 768G? Czekacie na kolejne urządzenia wyposażone w ten procesor? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!