Nokia 9.3 PureView otrzyma kamerę ukrytą pod wyświetlaczem? Wiele na to wskazuje!

nokia 9 pureview main
Nokia 9 PureView

Nokia 9.3 PureView ma być prawdziwym flagowcem, który będzie mógł nawiązać realną walkę z topowymi smartfonami konkurencji. Wprawdzie nowe urządzenia HMD Global nie cieszą się zbyt dużą popularnością, to nadchodząca nowość ma to zmienić. Czyżby Nokia przygotowywała prawdziwą rewolucję na rynku mobilnym?

Nokia 9.3 PureView może zaskoczyć!

To, że nadchodząca nowość HMD Global otrzyma ekran AMOLED lub OLED o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. I to tak naprawdę nie jest jakimkolwiek przełomem. Niejednokrotnie słyszeliśmy już o smartfonach, które oferują odświeżanie na poziomie nawet 144 Hz, a tak naprawdę 90 Hz stało się standardem w większości flagowców. Jednak Nokia 9.3 PureView ma się wyróżniać przede wszystkim aparat do zdjęć typu selfie ukrytym pod wyświetlaczem. I to jest czymś zupełnie nowym. Oczywiście widzieliśmy już różne prototypy, plotki czy przecieki na temat tej technologii wykorzystywanej przez różne firmy.

Do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się jednak na wykorzystanie tego rozwiązania w masowej produkcji. Czy Nokia będzie pierwsza? Ciężko powiedzieć. Tak naprawdę model oznaczony jako 9.3 PureView powinien zadebiutować na rynku dopiero pod koniec tego roku. Tym samym konkurencja może wcześniej wprowadzić do sprzedaży swoje smartfony z aparatami do zdjęć typu selfie ukrytymi pod wyświetlaczem. Niemniej jednak, jeśli plotki się potwierdzą, to wiele wskazuje na to, że Nokia 9.3 PureView będzie naprawdę ciekawym urządzeniem.

Zobacz także: Nokia 9.3 PureView może otrzymać pięć aparatów, a wśród nich matryce 108 Mpix oraz 64 Mpix

Dodajmy do tego aparat główny 108 Mpix, obiektyw superszerokokątny 64 Mpix, Qualcomm Snapdragona 865, RAM LPDDR5 oraz pamięć UFS 3.0 lub 3.1 i otrzymamy flagowca praktycznie kompletnego. Oczywiście wiele zależy od tego jak dobrze HMD Global przygotuje swoje oprogramowanie, ale liczę na to, że Nokia 9.3 PureView faktycznie będzie w stanie konkurować z topowymi smartfonami innych firm. Nadal zagadką zostaje cena tego urządzenia. Bez wątpienia tanio nie będzie, ponieważ samo wykorzystanie Snapdragona 865 znacząco zwiększa cenę, ale miejmy nadzieję, że i w tej kwestii Nokia nas zaskoczy. Czekamy z niecierpliwością!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 9.1 PureView.

Co myślicie o Nokii 9.3 PureView? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!