Już od jakiegoś czasu wiadomo, iż Nokia ma w planach zrobić „rewolucyjnego” smartfona. Ma on mieć aż 5 aparatów na pleckach, a światło dzienne ujrzy na targach MWC 2019 w Barcelonie. Jednakże, nie musimy nadal czekać na to, by poznać jego oficjalny wygląd, bowiem jego prawdziwe zdjęcia właśnie wyciekły do sieci!

Smartfon dla rewolwe… fotografów?

Bez wątpienia, cechą charakterystyczną Nokii 9 Pure View będzie ilość aparatów na pleckach oraz samo ich ułożenie. Jako pierwsze urządzenie będzie miał z tyłu aż 5 matryc, a ich ulokowanie, wraz z diodą doświetlającą oraz modułem autofocusu tworzą coś na wzór przekroju poprzecznego bębna rewolweru. Oficjalne zdjęcia tylko potwierdzają przecieki mówiące właśnie o tym już od dawna.

nokia 9

Jak widać, brakuje tutaj loga Android One, tak więc, podobnie jak Nokia 8, raczej nie będzie należał on do tego programu. Szkoda, bowiem urządzenia tego producenta cieszyły się dobrą opinią wśród społeczności jeśli chodzi o przynależność do niego. Mam tu na myśli szybkie i bezproblemowe aktualizacje, zupełne przeciwieństwo Xiaomi. To nie jest jednak jedyne jego zdjęcie, które potwierdza jego design. Ujrzeliśmy również front tego urządzenia. Nokia 9 Pure View, co ciekawe, nie będzie miała notcha. Posiada dośc spore ramki, co może się nie spodobać wielu potencjalnym klientom.

nokia 9

Wyraźnie widać też pojedyncze oczko aparatu z przodu. Tutaj producent postanowił nie szaleć i uznał, że jeden aparat w zupełności wystarczy do selfie. Jeśli chodzi o jego specyfikację techniczną, wciąż praktycznie nic nie wiadomo. Ekran może mieć przekątną wynoszącą prawie 6 cali. Mówi się także o rozdzielczości QuadHD+ oraz obsłudze HDR10. Ciekawą plotką jest też ta, o czytniku linii papilarnych w ekranie. Może okazać się to prawdą, w końcu, ani pod ekranem, ani z tyłu nigdzie go nie widać. Jeśli chodzi o „bebechy”, te mogą okazać się niemiłym zaskoczeniem. Nie mam tu na myśli jednak tego, że będzie on słaby, lecz krążą słuchy, że jego sercem może być Snapdragon 845. W momencie, gdy wszyscy producenci kierują swój wzrok już na model 855, Nokia pozostaje przy ubiegłorocznym „Snapie”. Wspierany będzie prawdopodobnie przez 6 bądź 8 GB pamięci operacyjnej, a na dane użytkownika przeznaczone ma być 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Jeśli chodzi o zasilanie, spodziewany się baterii o pojemności 4150 mAh, a do tego możliwe jest, iż znajdziemy tam wsparcie dla ładowania bezprzewodowego.

Zobacz też: Nokia 9 Pure View na oficjalnych renderach prawie miesiąc przed premierą

Targi MWC będą obfite w premiery tego producenta, bo oprócz wcześniej wspomnianego urządzenia, Nokia ma pokazać nam jeszcze model 8.1 Plus oraz 6.2. Ten pierwszy ma mieć najnowszą ewolucję notcha, mianowicie dziurkę w ekranie. Nokia 6.2 z kolei prawdopodobnie otrzyma wcięcie w kształcie kropli wody. Jak widać, producent nie boi się stosować różnych rozwiązań. Jednak ciekawe jest to, że flagowe modele z jego rąk nie mają żadnych wcięć, ani model 8 Sirocco ani omawiany wyżej 9 Pure View. Jest bardzo ciekaw, co ostatecznie zobaczymy w Barcelonie. Nie mogę doczekać się ty wszystkich zapowiedzianych premier.

Czy tak jak ja, czekacie na targi MWC? Pamiętajcie, że nasza redakcja będzie na miejscu, tak więc śledźcie uważnie nasz portal!