To, że Nokia 9 Pure View zadebiutuje na targach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie jest pewne od jakiegoś czasu. Teraz w sieci pojawiły się oficjalne rendery tegorocznego flagowca Nokii!

Rendery potwierdzają liczne plotki

Na Nokie 9 Pure View cały świat czeka od bardzo długiego czasu. Już niejednokrotnie widzieliśmy w sieci rendery mające prezentować rzekomy wygląd urządzenia. Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, a już teraz pojawiły się oficjalne grafiki, które potwierdziły wszystko to co widzieliśmy już wcześniej. Na froncie mamy znaleźć ekran typu AMOLED o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości QHD+. W wyświetlaczu zostanie ukryty czytnik linii papilarnych. Najprawdopodobniej będzie to jednak czujnik optyczny, a nie niedawno zaprezentowany przez Qualcomma ultradźwiękowy. Grafiki te pokazują, że Nokia nie zamierza ślepo podążać za wszechobecnym trendem notcha czy dziury w ekranie. Tym samym tegoroczny flagowiec nie będzie typowym bezramkowcem.

Nokia 9 Pure View 1

Sama specyfikacja nie została w jakikolwiek sposób potwierdzona przez producenta, ale wszystko wskazuje na to, że i tym razem plotki okażą się faktem. Za wydajność ma odpowiadać Qualcomm Snapdragon 845. Szkoda, że Nokia nie pokusiła się o wykorzystanie Snapdragona 855, który będzie napędzać większość tegorocznych flagowców. Jednostka amerykańskiego giganta będzie wspierana przez 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Najciekawszą kwestią jest jednak to jak w praktyce wypadnie pięć aparatów tylnych sygnowanych logo ZEISS. Z jednej strony Nokia 9 Pure View może tym sposobem wyznaczyć nowy poziom w fotografii mobilnej, a z drugiej już niejednokrotnie przekaliśmy się, że wraz z wzrostem liczby oczek nie koniecznie idzie poprawa jakości zdjęć. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 4150 mAh. Ogniwo to nie tylko naładujemy korzystając z ładowarki z Quick Charge ale także będziemy mogli skorzystać z ładowarki Qi. Największą zagadką pozostaje cena, którą poznamy zapewne dopiero podczas samych targów Mobile World Congress 2019.

Co myślicie o Nokii 9 Pure View? Czekacie na jej premierę? Zapraszamy do dyskusji!