Nokia BH-805 już w Europie. To nowe słuchawki Finów!

nokia BH-805
(fot. Nokia)

Słuchawki TWS (prawdziwie bezprzewodowe) stały się naprawdę popularne. Nic w tym dziwnego, oferują niezwykłą wygodę użytkowania oraz dobrą jakość audio – nawet w niskiej cenie. Jak się okazuje, swoją propozycję chcą mieć również Finowie. W Europie właśnie zadebiutowały słuchawki Nokia BH-805.

Nokia BH-805

Nokia BH-805 to słuchawki typu TWS z wystającym elementem poza ucho (podobnie jak w Huawei FreeBuds 4i czy OPPO Enco X) oraz łączą się z nadajnikiem za pomocą Bluetooth 5.0. Elementem je charakteryzującym ma być redukcja szumów, która ma obniżyć dochodzące hałasy nawet o 25 dB. Co ważne, BH-805 oferują również tryb przepuszczania, który pozwala nam na rozmawianie z kimś bez zdejmowania słuchawek z uszu. Funkcja ta jest dla mnie w wielu przypadkach kluczowa, zwłaszcza kiedy jestem w sklepie spożywczym i zmierzam do kasy.

nokia bh-805
(fot. Nokia)

Producent chwali się również świetną jakością dźwięku, jak i długim czasem pracy na jednym ładowaniu – nawet 5 godzin z włączonym ANC. Pudełko natomiast ma ten czas wydłużyć do 20 godzin. Nie zabrakło gestu, który pozwala uruchomić Asystenta Google.

Cena nie jest zbyt okazyjna. Otóż słuchawki Nokia BH-805 zostały wycenione w Europie na 99,99 EUR, co daje około 455 złotych. Przewiduje się, że w Polsce ta cena może wynosić niecałe 500 PLN. Dla przypomnienia, konkurencyjne Huawei FreeBuds 4i kosztują niecałe 300 złotych, a oferują podobne funkcje. Jednakże może być tak, że propozycja Finów ma lepsze ANC oraz jakość audio – wtedy dopłata do BH-805 ma sens.

Póki co, Nokia BH-805 dostępne są w Austrii, Niemczech oraz Szwajcarii. Zapewne już niedługo trafią również do Polski. Słuchawki sprzedawane są w dwóch kolorach: w niebieskim oraz czarnym.

Źródło: Nokia przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!