Nokia G50 to budżetowy smartfon i już dostaje Androida 12

nokia g50

Nie tak dawno pojawiła się nowa wersja Androida, dokładnie chodzi tutaj o Androida 12. Nadal wiele flagowych i drogich smartfonów czeka na stosowny update, a tu Nokia postanowiła wydać aktualizację dla Nokii G50 – czyli budżetowca ze Snapdragonem 480.

Nokia G50 z Androidem 12

We wrześniu (jeszcze) bieżącego roku Nokia zaprezentowała smartfon Nokia G50. Jest to budżetowiec pracujący pod kontrolą układu Qualcomm Snapdragon 480. Ponadto mamy 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej na pliki z możliwością rozszerzenia o kartę pamięci do 512 GB. Obraz wyświetlany ma być na ekranie o przekątnej 6,82 cala i rozdzielczości HD+. Aktualna cena Nokii G50 wynosi 1199 złotych.

Smartfon startował z Androidem 11 i od razu producent obiecał aktualizację do Androida 12. Nokia dodała, że sprzęt ma być aktualizowany przez 2 lata, a przez 3 lata ma dostawać poprawki zabezpieczeń. I faktycznie Finowie wywiązują się ze swoich obietnic, bowiem Nokia G50 właśnie otrzymała Androida 12!

Nokia G50

Najnowsza aktualizacja została oznaczona jako V2.160. Wnosi ona listopadowe poprawki zabezpieczeń oraz właśnie Androida 12. Nokia oferuje całkiem czystego Androida, więc zmiany są podobne do tych, które mamy na smartfonach typu Pixel i to z Materiał You na czele.

Tym krokiem Nokia pokazuje, że można zaktualizować nawet tańszy smartfon z przeciętną specyfikacją do nowego Androida i to bez chwili zwłoki. Inni producenci nadal nie wydali stosownej aktualizacji nawet dla swoich flagowców, a właśnie kończy się 2021 rok.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!