Nokia adresuje kierunek rozwoju poprzez zmianę logo

Nokia Logo 2023

Fińska firma zaprezentowała nowe logo, chcąc przedstawić się jako producent sprzętu do telekomunikacji. Dyrektor generalny Pekka Lundmark jasno chce dać do zrozumienia, że Nokia nie wiele ma już wspólnego z telefonami, a produkcją telefonów pod ich brandingiem zajmuje się HMD-Global.

There was the association to smartphones and nowadays we are a business technology company

Dyrektor generalny Pekka Lundmark

Oświadczenie zostało wydane w oczekiwaniu na aktualizacje biznesowe, które firma planowała przedstawić w przeddzień rozpoczęcia targów MWC 2023. Targi Mobile World Congress (MWC) 2023 będą miały miejsce w Barcelonie w dniach 27 luty 2023 – 2 marca 2023. Nokia sama w sobie od lat skupia się na sprzedaży sprzętu do telekomunikacji np. masztów telefonii komórkowej z 4G bądź 5G.

A tak prezentuje się nowe logo Nokii:

Firma nadal chce kontynuować i rozwijać sprzedaż sprzętu firmom telekomunikacyjnym, jednak obrała sobie za cel sprzedaż sprzętu również innym biznesom. Pekka Lundmark po przejęciu stanowiska dyrektora generalnego Nokii w 2020 roku, wyznaczył strategię składającą się z 3 etapów. Reset, przyspieszenie i skalowanie. Pierwszy etap można uznać za zakończony, a Lundmark ogłosił rozpoczęcie drugiego etapu.

Źródło: Reuters

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!