Nokia może nadal pracować nad składanym smartfonem. Czy jest na co czekać?

Nokia może nadal pracować nad składanym smartfonem. Czy jest na co czekać?

Mam wrażenie, że producenci smartfonów przestali tak mocno skupiać się nad składanymi smartfonami. Oczywiście pierwsze modele już trafiły na rynek i bez wątpienia kolejne co jakiś czas będą pojawiały się w sprzedaży, ale jednocześnie nie jest to rozwiązanie, który podbiło serca samych użytkowników. Czy sytuację odmieni skladak Nokii?

Nokia 2720 Fold jednak trafi na rynek?

Pierwsze plotki na temat składanego smartfona Nokii pojawiły się na początku tego roku. Kilkukrotnie słyszeliśmy o porzuceniu oraz powrocie do prac nad tym projektem i tak naprawdę ciężko powiedzieć co jest prawdą. Teraz w serwisie Twitter pojawił się post opublikowany przez Nokia anew czyli profil, który znany jest z pewnych przecieków dotyczących smartfonów HMD Global. Według tych informacji projekt składanego urządzenia tego producenta nadal istnieje i Nokia nie zamierza go porzucić. Nie wiemy jednak czy dotyczy to modelu 2720 Fold, o którym słyszeliśmy na początku tego roku czy też o czymś jeszcze innym.

Do tej pory mówiono o tym, że Nokia będzie chciała stworzyć coś, co będzie przypominać Motorolę RAZR czy Galaxy Z Flip. Jedna linia gięcia miałaby sprawić, że smartfon ze sporym wyświetlaczem zmieści się do praktycznie każdej kieszeni. Na pleckach głównym aparatem miała być matryca 64 Mpix sygnowana logo ZEISS, która zaoferuje niesamowitą jakość zdjęć.

Zobacz także: Rendery Honor Play4 5G pojawiły się w sieci. Kolejny mocny średniak na horyzoncie!

I mam wrażenie, że na tę chwilę głównym problemem składanych smartfonów jest to, że urządzenia te najzwyczajniej w świecie są niesamowicie drogie. Coraz to więcej użytkowników wybiera średniaki, ponieważ te oferują dużo lepszy stosunek ceny do możliwości i w większości wypadków w pełni spełniają wszystkie wymagania. Z drugiej strony składane telefony to coś zupełnie nowego i ich produkcja wiąże się z dużo większymi kosztami, a to bezpośrednio przekłada się także na wzrost ceny samego urządzenia. Czy Nokia faktycznie czymś nas zaskoczy? Czas pokaże!

Co myślicie o Nokii 2720 Fold? Czekacie na premierę tego urządzenia? A może nie jesteście fanami składanych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!