Uwielbiacie światełka? Nothing Phone (1) ma ich wiele i jest w tym ogromny cel

Nothing Phone (1) (fot. MKBHD)
Nothing Phone (1) (fot. Marques Brownlee)

Premiera Nothing Phone (1) odbędzie się już za kilka tygodni, a firma różnymi krokami próbuje zdradzić jakieś ciekawostki. I tak się składa, że na bardzo popularnym kanale Marques Brownlee pojawił się film poświęcony temu telefonowi.

Nothing Phone (1) to przede wszystkim show świateł

Do tej pory wyciekały fragmenty specyfikacji telefonu Nothing Phone (1). Pojawiła się też informacja, że obudowa ma być przezroczysta, a nawet później sama firma udostępniła render telefonu. Jednakże petarda dopiero co miała wystrzelić.

Nothing Phone (1) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (1) (fot. Marques Brownlee)

Otóż na popularnym kanale Marques Brownlee pojawił się film poświęcony temu telefonowi. Twórca powiedział tylko tyle, ile aktualnie mógł, ale w sumie poznaliśmy element, którym Nothing chce podbić rynek, a jest to oświetlenie.

Tak, oświetlenie, bowiem tylna klapka jest pokryta ciekawymi wzorami pasków LED. Fragment oświetlenia znajdziemy przy porcie USB, wokół kamery czy na środku obudowy. W porównaniu do innych telefonów również chcących zbudować marketing na tym elemencie, Nothing faktycznie ma jakiś pomysł.

Nothing Phone (1) (fot. Marques Brownlee)
Nothing Phone (1) (fot. Marques Brownlee)

Użytkownik dostanie opcje konfiguracji oświetlenia w aplikacji Glyph Interface. Mało tego, będzie też dostawać różne powiadomienia świetlne dla różnych akcji (na przykład rozpozna kto dzwoni po samym sposobie podświetlenia). Dobrym elementem jest też oświetlenie przy porcie USB, które robi za wskaźnik poziomu naładowania. Kiedy natomiast włączymy nagrywanie, to na obudowie zaświeci się czerwona dioda.

Czy ten element sprawi, że więcej osób kupi Nothing Phone (1)? Ciężko powiedzieć, ale z pewnością jest to coś wyróżniającego i ciekawego, a całkiem możliwe, że też naprawdę przydatnego. Więcej o telefonie dowiemy się już 12 lipca, bowiem wtedy odbędzie się premiera. Warto wspomnieć, że telefon będzie sprzedawany również w Polsce w sklepach x-kom.

Źródło: Marques Brownlee

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!