Nothing phone (1) ujawniony miesiąc przed premierą!

Nothing phone (1) - design
Nothing phone (1)

Do premiery pierwszego smartfonu firmy Carla Pei’a pozostał niecały miesiąc. Wtedy dowiemy się czy współzałożyciel OnePlusa poradzi sobie na rynku smartfonów po odejściu i założeniu Nothing.

Zapowiedziany na marcowej konferencji NOTHING (event) smartfon Nothing phone (1) miał być według swojego CEO godną alternatywą dla iPhone, a jego design miał wyróżniać się na tle dziesiątek niemal identycznych konstrukcji, które trafiają w obecnych czasach na rynek. O designie urządzenia wiedzieliśmy, że ma posiadać przezroczyste plecki, podobnie jak pierwszy produkt firmy Nothing, czyli słuchawki Nothing ear (1). Boczna ramka smartfonu ma być z odnawialnego aluminium, a ekran ma być rozmieszczony na powierzchni frontu urządzeniu, tak, aby nie pojawił się tzw. “podbródek”. Dziś poznaliśmy wygląd tyłu urządzenia, a prezentuje się ono tak:

Nothing phone (1) - design
Nothing phone (1)

Nie jest to do końca to czego się spodziewałem kiedy usłyszałem, że ma to być przezroczysty tył. Liczyłem na to, że wnętrze urządzenie będzie mniej “czyste”. Część z nas być może pamięta flagowe Xiaomi Mi 8 oraz Xiaomi Mi 9, które były dostępne w sprzedaży w wersjach z przezroczystymi pleckami. Szybko okazało się wówczas, że widoczne pod szkłem układy scalone nie są prawdziwe. Podejrzewano użycie naklejek pod szkłem, lecz rzeczywistość wyglądała tak, że była to dodatkowa płytka 3D, które nie ma nic wspólnego z prawdziwie działającą elektroniką. Prawdziwa płyta główna flagowców Xiaomi znajdowała się pod atrapą i nie prezentowała się już tak okazale jak mogłoby się wydawać. Jak będzie w przypadku Nothing phone (1)? Z tym chyba musimy poczekać do premiery, która odbędzie się 12 lipca!

Źródło: Nothing

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!