Nothing phone (1) – Przezroczysty smartfon bez podbródka już niebawem!

Nothing-phone (1) back concept art

Zapowiedź drugiego produktu młodej marki Nothing, którym będzie smartfon phone (1) planowana jest na lato 2022, a zatem już wkrótce. Według wczorajszego (30.05.2022) tweeta oficjalnego konta Nothing nawet “(bardzo) wkrótce”.

Carl Pei skutecznie buduje hype dzieląc się powoli kolejnymi informacjami na temat pierwszego smartfona marki. Czy tylko mi przypomina to ten sam sposób przyciągania uwagi, w jaki OnePlus powoli i stopniowo odkrywał przed światem serię Nord w 2020 roku? Po udanych słuchawkach Nothing ear (1) przyszła pora na smartfon, którego każdy oczekiwał, a także którego nadejście 23 marca 2022 roku potwierdził Carl Pei na konferencji NOTHING (event). Na tej samej konferencji CEO firmy pochwalił się… nakładką NothingOS oraz jej Launcherem, który od jakiegoś czasu można pobrać ze sklepu Google Play Store.

Carl Pei opisywał nadchodzący produkt jako coś co wyróżni się na tle innych nudnych, identycznych smartfonów. Wiemy już, że obudowa urządzenia będzie w większości przezroczysta, podobnie jak słuchawki Nothing ear (1) i ich case.

Nothing ear (1) - black
Nothing ear (1) w czarnej wersji kolorystycznej

Od października 2021 wiadomo, że współpraca z Qualcommem trwa w najlepsze, a od jakiegoś czasu wiemy, że nie będzie to do końca w pełni flagowiec. Niedawna premiera chipów Snapdragon 7 Gen 1 oraz Snapdragon 8+ Gen 1 podsunęła wielu myśl, że to właśnie Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 może najpewniej zagościć pod obudową Nothing phone (1). Wiemy również, że boczna ramka idąca wokół urządzenia będzie z odnawialnego aluminium, a samo urządzenie naładujemy indukcyjnie. Co ciekawe Nothing potwierdza, że frontowe ramki wokół ekranu będą równe z każdej strony, dzięki czemu równowaga designu nie zostanie naruszona przez tzw. podbródek, będący grubszą od pozostałych dolną ramką.

Przecieki mówią, że premiera urządzenia ma nastąpić 21 lipca 2022, a jego cena ma wynieść około 500€, co daje około ~2300zł. Za tyle właśnie możemy dostać OnePlusa Nord 2, który w swojej półce cenowej może być głównym konkurentem nadchodzącego Nothing phone (1).

Źródło: Twitter (@nothing)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!