Przezroczysty smartfon? Taki ma być Nothing Phone 1!

Nothing Launcher (Beta) w Google Play Store

Czekamy na premierę smartfona marki Nothing. Jak się okazuje, telefon może wyróżnić się oryginalnym designem.

Nothing Phone 1 z przezroczystą obudową

O telefonie Nothing dowiadujemy się już od jakiegoś czasu, a i sama firma nie hamuje się w podrzucaniu pewnych informacji. Chociażby jakiś czas temu udostępnili launcher, który będzie na tym smartfonie, a także pojawiły się tapety. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że Nothing Phone 1 zaoferuje oryginalny design.

Bo tak, Nothing Phone 1 będzie miał przezroczystą obudowę, a przynajmniej z tyłu. Niestety, nie wiemy jak dokładnie wygląda telefon, jednak możemy zapoznać się ze szkicami, które nieco nam mówią, czego się spodziewać. Szkice zdradzają również fakt, że Nothing Phone 1 powinien zaoferować bezprzewodowe ładowanie. Dla wielu może to być killer-feature. Warto dodać, że ramka telefonu ma być wykonana z zrecyklingowanego aluminium.

Nothing Phone 1
(fot. Android Police)

Przezroczysty design telefonu nie powinien nas aż tak zdziwić. Powodem tego jest fakt, że dostępne już na rynku słuchawki Nothing Ear 1 również cechują się takim wyglądem. Widocznie Nothing chce tutaj zachować pewnego rodzaju koherentność. Warto dodać, że Nothing Phone 1 będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Smartfon ma zadebiutować latem 2022 roku, a dokładnie w lipcu. Przecieki mówią, że ma to się stać już 21 lipca, a cena telefonu ma wynosić około 500 Euro w Europie (mniej więcej 2300 złotych). To w zasadzie potwierdza, że Nothing Phone 1 nie zaoferuje flagowego Snapdragona 8 Gen 1.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!