Nothing Launcher już dostępny w wersji beta!

Nothing Launcher (Beta) w Google Play Store

Ponad miesiąc temu Carl Pei – CEO firmy Nothing poprowadził NOTHING (event), w którym oczekiwano ujawnienia nowego produktu firmy. Po dobrze przyjętymi słuchawkami Nothing ear (1) przyszła pora na coś większego. Spodziewano się, że będzie to smartfon, niczego nie oczekujemy tak bardzo jak smartfona od współzałożyciela OnePlusa. Firma dzieliła się na informacjami o podjętej współpracy z Qualcommem, to był już spory trop. Event stanowił oficjalną zapowiedź smartfona, lecz nie jego ujawnienie. Nie wiemy jak będzie wyglądał czy jakie dokładnie otrzyma podzespoły. Firma pokazała jedynie nakładkę graficzną NothingOS, która będzie bliska czystemu Androidowi.

Dostępność

Intergralną częścią nakładki graficznej producenta jest systemowy launcher z funkcjami ekranu głównego. Ten użytkownik może w prosty sposób zmienić, do najpopularniejszych laucherów w sklepie Google Play Store należą m. in. Nova Launcher czy Lawnchair 2, którego sam używam. Wygląda na to, że wersja beta Nothing Launcher trafiła wczoraj (28.04.2022) do sklepu Google Play Store. W tym nie ma nic dziwnego, wielu producentów aktualizuje swoje launchery poprzez Google Play Store np. Google czy OnePlus.

Jednak nie wielu producentów udostępnia swój launcher do użytku na urządzeniach innych marek, jak np. POCO Launcher 2.0. Dostępność launchera firmy Nothing jest ograniczona, ale nie tylko do urządzeń firmy Nothing. Obecnie Nothing Launcher można pobrać z Google Play Store na urządzeniach serii Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S22, Google Pixel 5 oraz Google Pixel 6. Niewykluczone, że z czasem liczba wspieranych urządzeń wzrośnie. Strona aplikacji w Google Play Store informuje, że mój OnePlus 7T Pro nie jest kompatybilny. Nic straconego, bo Xiaomi Redmi 3S Pro z zainstalowanym LineageOS 19, opartym na Androidzie 12, również ma możliwość zainstalowania launchera od Nothing!

Nothing Launcher

Nie znajdziemy tu nic nadzwyczajnego, pojawiła się tapeta, którą znamy z eventu. Dostępne są 3 widgety. Jednym z nich jest analogowy zegar, dostępny w jednej wersji, bez żadnych ustawień. Dalej mamy zegar cyfrowy, cyfry składają się z charakterystycznych dla stylistyki Nothing kropek. Możemy wybrać wersję z czarnym tłem oraz bez niego. Ostatni widget to pogoda, gdzie sytuacja na naszym niebie ilustrowana jest również za pomocą kropek. Możemy wybrać jednostkę (°C lub °F) oraz lokalizację (wybraną stałą lub naszą aktualną).

Drawer jest dość podstawowy, pod ikoną 3 kropek kryje się jedynie opcja automatycznie pojawiającej się klawiatury po rozwinięciu drawera. Ustawienia ekranu głównego kryją opcję kropek sygnalizujących powiadomienia nad ikoną aplikacji. Do tego mamy opcję automatycznego dodawania nowo zainstalowanych aplikacji do ekranu głównego. Trzecia opcja, na końcu to sekcja About, w której znajdziemy informacje o wersji, politykę prywatności oraz informacje kontaktowe do feedbacku. Sekcja Wallpaper & Style pozwala na wybór tapety, mamy opcję scrollowania tapety przy przewijaniu stron ekranu głównego. Oprócz tego znajdziemy opcję zmiany siatki ikon (4×5 lub 5×5) oraz ekran wyboru icon packa. Domyślnie wybrana paczka ikon to Nothing Icon. Docelowo może to być autorski icon pack od Nothing, teraz jednak opcja ta wyświetla standardowe ikony aplikacji.

Źródło: Nothing

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!