Nothing Phone 1 z Androidem 13 – tak jakby…

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Zgodnie z zapowiedziami, Nothing Phone (1) dostał update do stabilnej wersji Androida 13. Jednak jest pewne “ale”.

Nothing Phone (1) już ze stabilnym Androidem 13, ale tylko dla wybranych

Już od wczoraj niektórzy właściciele Nothing Phone 1 dostają aktualizację do stabilnej edycji Androida 13 (czyli jednocześnie do Nothing OS 1.5). Jednak dotyczy to tylko tych użytkowników, co brali udział w otwartych testach Beta. Ich update waży zaledwie 157 MB, dodaje pewne naprawy błędów i podmienia gałąź aktualizacji z Beta na Stable.

A co z resztą użytkowników? Zapewne dostaniemy update dokładnie tak, jak to ostatnio zostało powiedziane – pod koniec lutego. Ja sam czekam na aktualizację, bowiem podobno wnosi ogromne optymalizacje. No właśnie, co wnosi Nothing OS 1.5.2?

Nothing OS 1.5.2 to przede wszystkim niemalże czysty Android 13 znany z telefonów Google Pixel. Firma jednak dorzuca coś od siebie i tak właśnie mamy kompletnie nową aplikację do pogody wraz z dedykowanymi widgetami. Fani interfejsu Glyph będą mogli nacieszyć się nową paczką dzwonków i powiadomień dźwiękowo-wibracyjno-oświetleniowych.

Nothing udostępnia też więcej schematów kolorystycznych do zbudowania własnego motywu interfejsu. Są też nowe tapety czy skróty na ekranie blokady. Ułatwiono też przeskakiwanie pomiędzy kartami SIM oraz dodano skanowanie kodów QR w aplikacji aparatu. Pełny changelog macie poniżej.

Nothing OS 1.5.2

Źródło: adaaamb @ Reddit

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!