Ostatnia duża aktualizacja Wear OS miała miejsce we wrześniu tego roku. Teraz Google zapowiada kolejną, która została nazwana „H Update”. Te ma przede wszystkim znacząco wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu!

Zupełnie nowe funkcje

Niestety, ale data rozpoczęcia udostępniania aktualizacji nie została oficjalnie podana. Z jednej strony Google zapewnia, że stanie się to już wkrótce, a z drugiej informuje świat, że użytkownicy otrzymają nową wersję Wear OS w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Amerykański gigant ujawnił jednak co przyniesie ta aktualizacja. Korzystacie z smartwatchy wyposażonych w Androida? Jeśli tak to jest na co czekać!

wear os aktualizacja h update (2)

Pierwszą i chyba najciekawszą funkcją mają być nowości w oszczędzaniu energii. Gdy wskaźnik naładowania spadnie poniżej 10% to zegarek automatycznie przełączy się w tryb oszczędzania energii wyłączając wszystkie funkcje smart. Wtedy też jedyną rzeczą jaką będziemy widzieć na ekranie będzie aktualna godzina i data. To ma nam dać dłuższy czas na dotarcie do domu i podłączenie smartwatcha do ładowania. Co więcej po 30 minutach bezczynności urządzenie samo włączy tryb głębokiego snu. Te dwie funkcje mają znacząco wydłużyć czas pracy, a to właśnie konieczność częstego ładowania inteligentnych zegarków jest często czymś co zniechęca potencjalnych użytkowników do ich zakupu.

wear os aktualizacja h update (3)

Usprawnienia w zarządzeniu energię to jednak jeszcze nie wszystko. Dodatkowo będziemy mogli w prosty sposób całkowicie wyłączyć urządzenie. Wystarczy przytrzymać przycisk zasilania, a następnie zobaczymy menu znane z telefonów z Androidem. Do wyboru będziemy mieć opcję „wyłącz” oraz „uruchom ponownie”. Ciekawostką jest także Smart App Resume. Google deklaruje, że dzięki tej funkcji aplikacje będą wznawiane dokładnie w tym samym miejscu, w którym z nich wyszliśmy. Trzeba przyznać, że nowa aktualizacja Wer OS, przynajmniej na papierze, zapowiada się wręcz rewelacyjnie. Miejmy nadzieję, że amerykański gigant udostępni ją użytkownikom jak najszybciej. Musimy jednak pamiętać o tym, że to, w którym momencie otrzymacie aktualizacje zależy często od samego producenta zegarka.

Korzystacie z smartwatchy z Wear OS? Czekacie na nową aktualizację „H Update”? Zapraszamy do dyskusji!