Nowa pamięć RAM w modelach Samsung Galaxy S25 Ultra

Nowa pamięć RAM w modelach Samsung Galaxy S25 Ultra

Przecieki informacji na rynku mobilnym to bardzo częste zjawisko. Niemalże codziennie dowiadujemy się o nowinkach, które oprócz powiewu świeżości potrafią wywrócić wszystko do góry nogami. Obecnie oczy większości internautów, dziennikarzy portali technologicznych zwrócone są w kierunku smartfona Samsung Galaxy S25 Ultra. Wieści rzucają światło dzienne na pamięć RAM w nowych flagowcach Samsunga.

Samsung zwiększy ilość RAM w swoich nowych flagowcach?

Informacja pojawiła się na rynku dość nieoczekiwanie. Podał ją informator Sawyer Galox na portalu X (dawny twitter). Co ciekawe mamy również potwierdzenie, że pamięć flash nie ulegnie zmianie. Jak dokładnie będzie wyglądać konfiguracja nowego flagowca?

Samsung Galaxy S25 Ultra 12 GB + 256 GB

Samsung Galaxy S25 Ultra 16 GB + 512 GB

Samsung Galaxy S25 Ultra 16 GB + 1 TB

Zwiększenie tej pamięci jak dla mnie powinno mieć miejsce już w smartfonie S24 Ultra, ale producent nie dokonał takiego działania. Dodatkowo brakuje mi także opcji rozszerzania pamięci RAM, która jest już dostępna w kilku smartfonach różnych producentów. Sądzę, że będzie to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ale na chwilę na flagowych smartfonach Samsunga jej nie ma.

Dlaczego producent będzie zwiększać pamięć w telefonie Samsung Galaxy S25 Ultra?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim zmiany we flagowych smartfonach narzuca konkurencja. Urządzenia muszą mieć zaplecze, aby rywalizacja z innymi telefonami w ogóle była możliwa. Nie powinno to być zaskoczeniem dla większości osób. Tego wymaga rynek, tego wymagają konsumenci. Zdarza się, że niektórzy producenci zapominają o takich działaniach kierując się swoimi poglądami. Nie zawsze są one słuszne, ale to temat na inny artykuł.  

Nowa pamięć RAM w modelach Samsung Galaxy S25 Ultra

Samsung bardzo ostro rozwija sztuczną inteligencję. Z chwilą wprowadzenia modelu Samsung Galaxy S24 Ultra rynek został zdominowany przez AI. Koreański producent bardzo intensywnie rozwija te usługi. Rozwój jest zauważalny, ponieważ wsparcie sztucznej inteligencji dostały także zeszłoroczne smartfony Samsung. Dodawanie kostek pamięci RAM przy sztucznej inteligencji jest naprawdę potrzebne. Moc obliczeniowa dla niektórych działań może się stale zwiększać. Im bardziej producent będzie rozwijał AI, tym większe będą potrzeby w tym aspekcie. Nie dziwi mnie w takim momencie zwiększanie pamięci. Krążą plotki, że sztuczna inteligencja będzie intensywnie współpracować z baterią. Właśnie dlatego takie zwiększenie pamięci RAM jest bardzo istotne. 

Źródło: Wccftech  

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!