Ta aktualizacja doda Galaxy AI do starszych Samsungów. Sprawdź o jakie smartfony chodzi

Ta aktualizacja doda Galaxy AI do starszych Samsungów. Sprawdź o jakie smartfony chodzi

Zainteresowanie sztuczną inteligencją na rynku nowych technologii wydaje się być ogromne. Samsung, chcąc wysunąć się na pozycje lidera w tym temacie znowu pozytywnie zaskoczy swoich klientów. Tym razem ucieszą się posiadacze dużo starszych smartfonów, na które już niedługo trafi Galaxy AI. Samsung już niedługo zajmie się aktualizacją. 

Galaxy AI trafi na starsze telefony Samsunga

Nie tak dawno cały świat otrzymał nowe oprogramowanie One UI 6.1 z Galaxy AI na zeszłoroczne flagowce, a już producent szykuje się do nowej ekspansji inteligentnego oprogramowania. Tym razem wsparcie sztucznej inteligencji dostaną smartfony z 2021 i 2022 roku. Informacja pojawiła się na stronie internetowej Samsung Community (wersja koreańska). Moderator społeczności potwierdził, że planowana aktualizacja z Galaxy AI ma pojawić się w maju tego roku i otrzymają je smartfony z rodziny Galaxy S22, składaki Z Fold 4 i Flip 4, a także tablety Tab S8 z pełną obsługą Galaxy AI (wszystkie funkcje).

Galaxy AI
fot.news.samsung.com

Producent postanowił pochylić się także nad urządzeniami z 2021 roku (rodzina smartfonów Galaxy S21). W tym przypadku pojawią się ograniczenia i mogą to być tylko nieliczne funkcje. Nieoficjalne mówi się o zakreślaniu w celu wyszukania informacji. To dość cenna informacja tego tygodnia, ponieważ widzimy, że Samsung dość ostro bierze się za aktualizowanie sztucznej inteligencji. Przykładem tego działania jest, chociażby zwiększenie liczby języków i dialektów, które również będą sukcesywnie zwiększane. Dzięki najnowszym aktualizacjom Samsung zasadniczo podwoi liczbę użytkowników Galaxy AI do 200 milionów przekraczając próg 100 milionów udostępnień z dnia 28 marca. Z pewnością nie jest to ostatnia informacja odnośnie Galaxy AI. Rok 2024 będzie w mojej ocenie czasem dominacji sztucznej inteligencji udostępnionej na smartfony.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!