Nowa seria urządzeń Redmi będzie promowana we współpracy z aplikacją TikTok

Redmi

Pierwsze urządzenie nowej firmy-córki Xiaomi zostanie zaprezentowane już 10 stycznia. Z każdym dniem Redmi ujawnia światu więcej informacji na temat tego jak będzie wyglądać nadchodzący smartfon. Teraz pojawiły się informacje o współpracy z aplikacją TikTok!

Czym jest TikTok?

TikTok tak naprawdę zrodziło się z Musical.ly. Aplikacja ta zdobyła ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że liczba jej użytkowników będzie nieustannie rosła. TikTok pozwala tworzyć krótkie, 15-sekundowe nagrania połączone z popularną muzyką. Oczywiście nie zabrakło ogromnej ilości filtrów oraz specjalnych efektów oraz gigantycznej bazy muzycznej. Następnie użytkownicy mogą oglądać nasze filmy oraz, jak to bywa w przypadku większości aplikacji społecznościowych, oceniać je za pomocą reakcji.

Współpraca Redmi z TikTok

Xiaomi na swoim oficjalnym koncie w chińskim serwisie Weibo ogłosiło rozpoczęcie strategicznej współpracy pomiędzy ich firmą-córką, Redmi, oraz aplikacją muzyczną TikTok. W sieci pojawił się także plakat mający reklamować tę współpracę. Tak naprawdę nie ujawniono na czym ona będzie polegać. Chiński gigant zapowiedział, że twórcy aplikacji TikTok będą uczestniczyli w premierze pierwszego modelu Redmi 10 stycznia.

redmi tiktok

Czym będzie nadchodzący smartfon Redmi? Najprawdopodobniej urządzeniem ze średniej półki, które będzie mogło wielu osobom przypaść do gustu. Najciekawszą kwestią wydaje się aparat tylny. Na pleckach mamy bowiem znaleźć 48-megapikselowe oczko, które, według wielu zapewnień, przeniesie fotografię mobilną na zupełnie nowy, nieznany dotąd, poziom.

Zobacz też: Koniec z serią Xiaomi Redmi. Teraz Redmi będzie osobną marka, która 10 stycznia pokaże pierwszy telefon!

Sam ekran ma mieć przekątną 6,3 cala, rozdzielczość HD+ lub FullHD+ oraz niewielkie wcięcie przypominające te, które widzieliśmy w Xiaomi Mi Play. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 3900 mAh, którą naładujemy przy pomocy złącza USB typu C. Pełna specyfikacja urządzenia zostanie ujawniona światu już za dwa dni. Wtedy też powinniśmy poznać cenę urządzenia oraz dowiedzieć się czy trafi ona na rynek globalny. Pozostaje nam czekać!

Co myślicie o współpracy pomiędzy Redmi oraz TikTok? Co waszym zdaniem może ona przynieść? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!