Nowa wersja Nubii Red Magic 3 z Snapragonem 855 Plus już niedługo ma trafić na rynek

nubia red magic 3

Qualcomm zaprezentował Snapdragona 855 Plus kilka dni temu, a już teraz pojawiają się informacje o pierwszych urządzeniach, które mają być napędzane nową jednostką amerykańskiego giganta. Pamiętacie gamingową Nubię Red Magic 3? Smartfon ten ma trafić na rynek w odświeżonej odsłonie.

Specjalna edycja Nubii Red Magic 3

Qualcomm Snapdragon 855 Plus jest niczym innym jak odświeżoną i jednocześnie podkręconą wersją Snapdragona 855. Jednostka ta cechuje się podkręconym taktowaniem CPU do 2,96 GHz, co ma zapewnić wzrost wydajności o jakieś 4,2% (czyli zapewne zwykły użytkownik nawet tego nie odczuje przy codziennym użytkowaniu), oraz ulepszonym układem graficznym Adreno 640 o około 15% większej mocy obliczeniowej niż standardowa wersja tej grafiki. W Snapdragonie 855 Plus postawiona na gaming, a to oznacza, że jednostka ta będzie stosowana przede wszystkim w smartfonach dla graczy.

nubia red magic 3 qualcomm snapdragon 855 plus

I takim urządzeniem jest właśnie Nubia Red Magic 3. Teraz chińska firma opublikowała w sieci plakat mówiący nam, że już niedługo w sprzedaży powinna pojawić się specjalna wersja ostatniej generacji gamingowego telefonu wyposażona właśnie w nowy procesor Qualcomma. Niestety, ale na tę chwilę nie wiemy kiedy dokładnie smartfon ten trafi na rynek oraz ile będzie kosztować, ale bez wątpienia będzie droższy niż wariant z Snapdragonem 855.

Zobacz także: Nubia Z20 z najlepszym aparatem na rynku? Taką obietnicę złożył menadżer firmy

Najprawdopodobniej zmiana procesora będzie jedyną nowością w specjalnej edycji Nubii Red Magic 3. Pytanie czy zmiana ta tak naprawdę jest komukolwiek potrzebna. Już Snapdragon 855 oferuje taką wydajność, że zaspokoi on potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowa jednostka Qualcomma tak naprawdę nie wprowadza zbyt wielu zmian, a jeśli cena modeli korzystających z nowego procesora amerykańskiego giganta będzie wyższa niż dotychczasowych flagowców to zainteresowanie tymi modelami może być niezwykle małe. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat specjalnej edycji Nubii Red Magic 3!

Czekacie na smartfony korzystające z Qualcomm Snapdragona 855 Plus? A może nie jesteście fanami gamingowych telefonów czy flagowców i wydajność średniaków czy nawet budżetowców w zupełności was zadowala? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!