Qualcomm zaprezentował procesor Snapdragon 855 Plus

qualcomm snapdragon

Qualcomm Snapdragon 855 jest dostępny na rynku już od kilku ładnych miesięcy. Zapewnia on odpowiednie moce obliczeniowe takim smartfonom jak Xiaomi Mi 9 czy OnePlus 7 Pro. Ku zdziwieniu wielu osób, Qualcomm poinformował nas, że już niedługo na rynku pojawi się ulepszona wersja tego chipsetu, czyli Snapdragon 855 Plus.

Snapdragon 855 Plus to w głównej mierze podkręcony Snapdragon 855

Choć smartfony osiągnęły taki stan, w którym to – pomimo ciągłego, dynamicznego rozwoju procesorów – niezbyt odczuwamy coraz to większe moce obliczeniowe. A jednak producenci chipsetów nadal próbują nas czymś zaskoczyć. Innym słowem nie da się określić dzisiejszej prezentacji procesora Qualcomm Snapdragon 855 Plus.

Warto przeczytać: Google prawdopodobnie porzuca wsparcie dla swojego ostatniego tabletu, czyli modelu Pixel C

Jest to oczywiście nieco ulepszona wersja znanego nam Snapdragona 855. Jednakże podkręcono w nim taktowanie CPU do 2,96 GHz, natomiast układ graficzny Adreno 640 zapewni o około 15% więcej mocy (w porównaniu do Adreno 640 w zwykłej wersji Snapdragona 855).

Snapdragon 855

Procesor zyskał również takie rozwiązanie jak Snapdragon Elite Gaming Experience, a także jest on kompatybilny z modemem Snapdragon X50 5G, choć w standardzie oferowany jest ze Snapdragonem X24 LTE 4G. Snapdragon 855 Plus ma być o wiele lepszy w takich segmentach jak AI i XR.

Warto sprawdzić: Purism dopracowuje system PureOS, który będzie obecny na Librem 5

Kiedy zobaczymy Snapdragona 855 Plus w smartfonach? Już niedługo! 23 lipca bieżącego roku (czyli w następny wtorek) odbędzie się premiera urządzenia ASUS ROG Phone II i to właśnie ten tajwański sprzęt będzie napędzany przez 855 Plus. Możliwe też, że nadchodzące Piksele również będą wykorzystywać ten chipset. Póki co jednak nie mamy co spekulować.

Co myślicie o Qualcomm Snapdragon 855? Czy uważacie, że warto wypuszczać nieco ulepszone wersje znanych nam już procesorów? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!