niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności Nowe informacje na temat Snapdragona 8150

Nowe informacje na temat Snapdragona 8150

-

Koniec roku za pasem, więc nadchodzi czas premiery najnowszego układu Qualcomma. Snapdragon 8150 napędzać będzie większość przyszłorocznych flagowców, więc oczekiwania odnośnie jego możliwości są spore. Teraz w sieci pojawiły się kolejne informacje na jego temat!

Snapdragon 8150 już niedługo

Nowy układ amerykańskiego producenta zaprezentowany zostanie już w przyszłym tygodniu, 4 grudnia. Wyniki osiągane w testach syntetycznych pojawiły się w internecie już jakiś czas temu i trzeba przyznać, że robią wrażenie. Sam Qualcomm zapowiada ponad 20% większą wydajność względem Snapdragona 845, a dodatkowo ten procesor będzie w pełni przystosowany do obsługi łączności 5G.

I w zasadzie jeśli komuś nie chce się czytać, to powyższe informacje wystarczą w zupełności do tego, by na nowy układ poczekać. Jeśli jednak kogoś interesuje więcej kwestii związanych z jego specyfikacją, to dalsza część wpisu powinna Was także zainteresować.

Najnowsze przecieki sugerują, że układ przygotowany będzie w trzy-klastrowej architekturze. Użytkownik Ice universe poinformował, że Snapdragon 8150 dostanie cztery rdzenie Kryo Silver o taktowaniu 1,786 GHz każdy (128 KB L2 cache), trzy rdzenie Kryo Gold o taktowaniu 2,419 GHz każdy (256 KB L2 cache) oraz jeden rdzeń Kryo Gold Prime o taktowaniu 2,842 GHz (512 KB L2 cace).

Niestety nie wiadomo jak te rdzenie mają się do aktualnego nazewnictwa Amerykanów, przez co robi się lekki bałagan. Bardzo możliwe jest, że Gold i Silver oznaczają całkowicie nowe rozwiązania. Z drugiej strony, jeśli porównamy je z tymi w Snapdragonie 845, mogą to być rdzenie ARM Cortex A-75 (Gold) oraz Cortex A-55 (Silver).

Wartości pamięci cache L2 również zgadzają się z tymi, które mamy w układzie 845. 256 KB dla Gold i 128 KG dla Silver, przy czym ten pierwszy jest bardziej interesujący. Bardzo możliwe, że jest to nowe rozwiązanie bazujące na ARM Cortex-A76. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że Snapdragon 8150 wykorzysta architekturę DynamicIQ, więc dostępna będzie pewna elastyczność jeśli chodzi o działanie.

kryo 835

Niestety nie ma żadnych informacji na temat procesu technologicznego, w jakim powstanie Snapdragon 8150. Osobiście stawiałbym na 7 nm, jednak wszystko jest w tej kwestii możliwe. Tak samo w przypadku modelu LTE. Wiadomo natomiast, że układem graficznym będzie tutaj Adreno 640, lecz nic poza tym – żadnych przecieków na temat jego wydajności.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę i liczyć na to, że Xiaomi Mi 9, który jako pierwszy ma dostać ten procesor, pojawi się niedługo po Nowym Roku.

Co myślicie na temat Snapdragona 8150?

Marcin Tymkówhttps://rootblog.pl/
Redaktor naczelny interesujący się nowymi technologiami i dbający o to, by strona działała jak najlepiej (w końcu absolwent Informatyki na PWr). Od chwili gdy poznał co to Aliexpress, ciężko odciągnąć go od sprawdzania chińskich (i nie tylko) nowości. Zapalony gadżetomaniak, pełen energii i zapału do pracy i rozwijania wszystkiego, co internetowe.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej