Strona główna Aktualności Xiaomi Mi 9 może być pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 8150

Xiaomi Mi 9 może być pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 8150

-

Rok 2019 przyniesie nam cały ogrom flagowych urządzeń wszystkich producentów. Jednym z nich będzie oczywiście Xiaomi Mi 9, który ma być pierwszym smartfonem na rynku wyposażonym w nadchodzącego Qualcomm Snapdragona 8150.

Pierwsze doniesienia o Xiaomi Mi 9

Informacji o następcy Xiaomi Mi 8 do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele. Rynek smartfonów żył premierą innego urządzenia giganta z Państwa Środka – Mi MIXa 3. Teraz, po jego premierze, możemy spodziewać się ogroma plotek i przecieków dotyczących właśnie Mi 9. Sercem telefonu ma być Qualcomm Snapdragon 8150. Jednostka ta ma być bezpośrednim następcą Snapdragona 845. Co za tym idzie większość flagowców w przyszłym roku będzie wyposażona właśnie w ten procesor. Xiaomi Mi 9 ma otrzymać 6 GB lub 8 GB RAM w słabszej wersji oraz 10 GB w mocniejszej.

Znaczącej poprawie ma ulec jakość zdjęć. Już teraz flagowce chińskiego giganta wypadają w tej kwestii bardzo dobrze, ale nadal pozostają w tyle za najlepszymi urządzeniami na rynku. Na pleckach flagowca producenta z Państwa Środka mamy znaleźć trzy oczka. Głównym będzie 48-megapikselowy Sony IMX586. Oczywiście nie zabraknie czytnika linii papilarnych w ekranie oraz wyświetlacza typu AMOLED, co dla jednych może być ogromną zaletą, a dla drugich wadą.

Xiaomi-Mi-Mix-3-tył
Xiaomi Mi MIX 3

To jednak najprawdopodobniej nie jedyny smartfon Xiaomi, który zadebiutuje z Snapdragonem 8150 na początku przyszłego roku. Podczas premiery Mi MIX 3 Lei Jun zapowiedział specjalną wersję bezramkowca, który będzie obsługiwać sieć 5G. Model ten ma trafić do sprzedaży już w pierwszym kwartale 2019 roku. I wszystko wskazuje na to, że on także otrzyma Qualcomm Snapdragona 8150 zamiast tegorocznego Snapdragona 845.

To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Xiaomi

To, że to właśnie smartfon chińskiego giganta będzie pierwszym urządzeniem na rynku z nowym, topowym procesorem Qualcomma jest nie lada wyróżnieniem. Pamiętacie Mi MIXa 2S? On także otrzymał ten zaszczyt i był pierwszym telefonem z Snapdragonem 845. To pokazuje jaką pozycję na rynku ma Xiaomi. Amerykański producent procesorów wie, że to właśnie urządzenia chińskiego giganta cieszą się ogromną popularnością i z miesiąca na miesiąc liczba ich użytkowników nieustannie rośnie. Tym samym zwiększa się liczba wyprodukowanych urządzeń, a to dla Qualcomma oznacza czysty zysk.

xiaomi mi mix 2s
Xiaomi Mi MIX 2S

Czekacie na premierę Xiaomi Mi 9? Czym, waszym zdaniem, powinien wyróżniać się ten smartfon? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej