Poznaliśmy kolejne szczegóły na temat Samsunga Galaxy A55 5G oraz Galaxy A35 5G!

Samsung Galaxy A34 5G i Samsung Galaxy A54 5G oficjalnie w Polsce
Samsung Galaxy A54 5G (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na rynku może zadebiutować kolejna generacja modeli z serii Galaxy A, co sugerują kolejne plotki na temat Galaxy A55 5G oraz Galaxy A35 5G. Oto, co już o nich wiemy.

Co zaoferuje Samsung Galaxy A55 5G?

Nadchodząca nowość Samsunga została pokazana na grafikach przez serwis Android Headlines, dzięki czemu poznaliśmy jej prawdopodobny wygląd. Samsung Galaxy A55 5G nię będzie wizualnie zbyt mocno różnił się od swojego poprzednika, więc samym designem nawiązywać będzie do serii Galaxy S23 oraz Galaxy S24. Na tylnym panelu znaleźć się mają trzy obiektywy z diodą doświetlającą LED, natomiast na froncie wyświetlacz z otworem na kamerkę do selfie i dość szerokimi ramkami. 

„Zmiany” można zauważyć w przypadku ramki, która jest nieco bardziej kanciasta, a dodatkowo posiadać będzie wybrzuszenie w miejscu przycisków do regulacji głośności oraz zasilania. Samsung Galaxy A55 5G występować ma w kolorach Awesome Navy, Awesome Iceblue oraz Awesome Lilac. Niewykluczone jednak, że model ten pojawi się także w innych wariantach kolorystycznych. 

Nowe informacje o Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G
źródło: Android Headlines

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to nieoficjalnie mówi się, że Samsung Galaxy A55 5G wyposażony będzie prawdopodobnie w 6,4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz aparat główny o rozdzielczości 50 Mpx i akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem przewodowym o mocy 25 W. Sercem smartfona zostanie prawdopodobnie procesor Exynos 1480, składający się z czterech rdzeni o taktowaniu 2,75, czterech o taktowaniu 2.0 GHz oraz układu graficznego Xclipse 530. 

Co zaoferuje Samsung Galaxy A35 5G?

Ten model pod względem designu również będzie nawiązywać swojego poprzednika oraz modeli z flagowej serii S. Samsung zdecydowanie chce ujednolicić wygląd swoich modeli z różnych półek cenowych, co w przypadku tańszych modeli jest plusem. Nadchodzący Samsung Galaxy A35 5G wyposażony ma być w 6,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (1080×2400 pikseli) i częstotliwości 120 Hz. Ponownie pojawić się mają szerokie ramki oraz otworu w górnej części. 

Do zdjęć producent wykorzystać może potrójny aparat, składający się z obiektywu głównego 50 Mpx (f/1.8), obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpx (f/2.2) o polu widzenia 123° oraz obiektywu do zdjęć makro 2 Mpx (f/2.4). Do selfie wykorzystany może być natomiast 13 Mpx kamerka (f/2.2). Ponadto parametry techniczne uzupełniać ma akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 25 W. 

Kiedy odbędzie się premiera nowych smartfonów?

Co ciekawe, najnowsze plotki sugerują, że Galaxy A55 5G i Galaxy A35 5G zadebiutują oficjalnie na rynku dopiero w drugim kwartale bieżącego roku. Informacja ta jest dość zaskakująca, ponieważ producent wprowadzał nowe modele z tej serii w pierwszym kwartale. Należy mieć jednak na uwadze, że wszystkie informację są nieoficjalne. 

Źródło: GSMArena (1), GSMArena (2)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!