Nowe laptopy Xiaomi Mi Notebook zaprezentowane. Ciekawe budżetowce trafiają na rynek

Xiaomi Mi Notebook 3

Xiaomi zaprezentowało wczoraj nie tylko nowe słuchawki “inspirowane” Apple AirPods, ale także nowe laptopy, które mają wyróżniać się przede wszystkim ceną i być skierowany do osób posiadających bardzo ograniczony budżet. 

Budżetowe laptop Mi Notebook

Chiński gigant zaprezentował dwa laptopy różniące się przede wszystkim wielkością ekranu. Pierwszy z nich ma przekątną 13,3 cala, a drugi 15,6 cala. Za wydajność w obu przypadkach odpowiada Intel Core i3 ósmej generacji. Według Xiaomi procesor ten z zupełności wystarczy dla większości użytkowników, którzy wykorzystują komputery jedynie do przeglądania sieci, pisania czy oglądania filmów. I tutaj producent ma rację – przez moje ręce przeszło sporo laptopów z znacznie gorszymi jednostkami i z podstawowymi zadaniami radziły sobie bardzo dobrze. Intel Core i3 wspierany będzie przez 4 GB (w przypadku 15,6 cala) lub 8GB RAMu (w przypadku 13,3 cala) DDR4, ale pamięć możemy rozbudować nawet do 32 GB. Na dane został przeznaczony dysk SSD o pojemności 128 GB.

Xiaomi Mi Notebook 4

Xiaomi zadbało także o odpowiednią ilość portów. Nowe Mi Notebooki został wyposażony w USB 2.0, Gigabitowy Ethernet, HDMI, 2x USB 3.0, wyjście słuchawkowe oraz czytnik kart pamięci. Całość zamknięta jest w aluminiowej, minimalistycznej obudowie, na której nie znajdziemy jakiegokolwiek logo producenta. Cena? Ta naprawdę robi wrażenie. W regularnej sprzedaży, na terenie Chin, 13,3-calowa wersja będzie wyceniona na 3399 juanów czyli około 1850 zł. Jednak wszyscy ci, którzy wpłacą zaliczkę 100 juanów przez 11 listopada mogą liczyć na cenę 3099 (ok. 1680 zł). Większy Mi Notebook to koszt 3799 juanów czyli około 2060 zł. W cenie tej ciężko znaleźć coś co będzie mogło konkurować z nowością giganta z Państwa Środka.Xiaomi Mi Notebook 2

 

Chińskie Apple

Xiaomi po raz kolejny inspiruje się ofertą firmy z Cupertino. I robi to w oczywisty, i widoczny już na pierwszy rzut oka, sposób. Przyjrzyjmy się bliżej portfolio chińskiego giganta w segmencie laptopów. Do tej pory na rynku dostępne były Mi Notebook Air, Mi Notebook Pro oraz dodatkowo Mi Gaming Laptop. Teraz do sprzedaży trafia Mi Notebook. Przypomina wam to nazewnictwo innej firmy? Oczywiście, że tak. Macbook Air, Macbook Pro, Macbook.. Brzmi podobnie?

Mi Notebooki to jednak naprawdę niezły sprzęt

Oczywiście zależy jak na nie spojrzymy. 13-calowa wersja Mi Notebook Air, która dostępna jest w naszym kraju jest zdecydowanie za droga i w cenie tej możemy nabyć dużo ciekawsze urządzenia. Jednak patrząc na ceny przy zamówieniu bezpośrednio z Chin jest zdecydowanie lepiej. Sam od jakiegoś czasu korzystam z najbardziej budżetowej wersji Mi Notebook Air wyposażonej w 4 GB RAM oraz Intel Core m3-7Y30 i jako ultramobilny sprzęt do pisania tekstów sprawdza się wręcz idealnie. Bez wątpienia nowy laptop Xiaomi także zdobędzie popularność, jednak tutaj pojawia się pewne “ale”. Nie wszyscy użytkownicy chcą sprowadzać laptopy bezpośrednio z Państwa Środka, ponieważ wiąże się to z brakiem realnej gwarancji. Czy nowy Mi Notebook trafi do Polski? Tego niestety nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że tym razem polska cena nie będzie tak zabójcza jak w przypadku Mi Notebook Air 13,3.

xiaomi mi notebook air 12,5
Xiaomi Mi Notebook Air 12,5

Co myślicie o nowym laptopie firmy Xiaomi? Chcielibyście żeby trafił do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!