W lutym tego roku firma Xiaomi zaprezentowała światu nie tylko swojego tegorocznego flagowca i jego tańszą alternatywę, ale także szereg akcesoriów z superszybkim ładowaniem bezprzewodowym. Dopiero teraz urządzenia te otrzymały certyfikację Qi i mogą trafić do sprzedaży.

Certyfikacja Qi ostatnim krokiem przed wprowadzeniem akcesoriów na rynek

Wiele osób, w tym i CEO firmy OnePlus, uważa, że ładowanie bezprzewodowe nie ma jakiegokolwiek sensu. Wszystko przez małą moc i sprawność tego rozwiązania, a to przekłada się na długi czas samego procesu ładowania. Oczywiście telefon musi wtedy leżeć na ładowarce i nie jesteśmy w stanie z niego korzystać, ale pracując przy komputerze jest to niezwykle wygodna opcja. W szczególności w przypadku Xiaomi Mi 9 oferującego superszybkie bezprzewodowe ładowanie o mocy aż 20 W. Ładowarki nie znajdziemy jednak w zestawie. Posiadacze tegorocznego flagowca producenta z Państwa Środka muszą zakupić dodatkowe akcesorium aby móc korzystać z dobrodziejstw nowego rozwiązania.ładowarka xiaomi 20w

 

I tak jak sam smartfon jest dostępny w sprzedaży już od jakiegoś czasu tak akcesoria nie pojawiły się jeszcze na rynku. Wszystko przez certyfikat Qi, na który czekało Xiaomi. Sytuacja uległa jednak zmianie. Teraz otrzymały one wspomniany certyfikat i w końcu mogą trafić do regularnej sprzedaży. Ładowarka o mocy 20 W, która najprawdopodobniej będzie cieszyć się największą popularnością, została wyceniona, na terenie Chin, na zaledwie 99 juanów czyli ok. 57 zł.

Zobacz też: Bezprzewodowa ładowarka samochodowa o mocy 20 W? Xiaomi prezentuje!

To jednak jeszcze nie wszystko. Osoby, które dużo jeżdżą samochodem mogą być zainteresowani ładowarką samochodową, która także oferuje szybkie ładowanie o mocy 20 W. Tym samym Xiaomi Mi 9 bezprzewodowo naładujemy od 0% do 100% w zaledwie 90 minut. I tak jak wynik ten nie robi wrażenia jeśli chodzi o tradycyjną ładowarkę z QuickCharge 4.0 czy SuperVOOC, tak w przypadku Qi jest to ogromny sukces. Ładowarka samochodowa została wyceniona na 169 juanów czyli ok. 96 zł.powerbank xiaomi 10000 10w

Trzecim i zarazem ostatnim akcesorium stworzonym specjalnie dla Xiaomi Mi 9 jest powerbank o pojemności 10000 mAh. Oferuje on moc 10 W i jest w stanie naładować bezprzewodowo tegorocznego flagowca chińskiego giganta w około 2 godziny. Oczywiście nie zabrakło także dwóch tradycyjnych portów USB typu A oraz USB typu C służącego zarówno do ładowania samego powerbanka jak i innych urządzeń. Wszystkie trzy akcesoria już niedługo powinny pojawić się w chińskich sklepach. Czy trafią także do naszego kraju? Czas pokaże, ale myślę, że ładowarka bezprzewodowa jest czymś co musi pojawić się w polskiej dystrybucji.

Co myślicie o akcesoriach wspierających szybkie bezprzewodowe ładowanie firmy Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!