niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Akcesoria Nowe produkty do ładowania Xiaomi przeszły certyfikację Qi. Już niedługo ładowarki 20W...

Nowe produkty do ładowania Xiaomi przeszły certyfikację Qi. Już niedługo ładowarki 20W trafią do sprzedaży

-

W lutym tego roku firma Xiaomi zaprezentowała światu nie tylko swojego tegorocznego flagowca i jego tańszą alternatywę, ale także szereg akcesoriów z superszybkim ładowaniem bezprzewodowym. Dopiero teraz urządzenia te otrzymały certyfikację Qi i mogą trafić do sprzedaży.

Certyfikacja Qi ostatnim krokiem przed wprowadzeniem akcesoriów na rynek

Wiele osób, w tym i CEO firmy OnePlus, uważa, że ładowanie bezprzewodowe nie ma jakiegokolwiek sensu. Wszystko przez małą moc i sprawność tego rozwiązania, a to przekłada się na długi czas samego procesu ładowania. Oczywiście telefon musi wtedy leżeć na ładowarce i nie jesteśmy w stanie z niego korzystać, ale pracując przy komputerze jest to niezwykle wygodna opcja. W szczególności w przypadku Xiaomi Mi 9 oferującego superszybkie bezprzewodowe ładowanie o mocy aż 20 W. Ładowarki nie znajdziemy jednak w zestawie. Posiadacze tegorocznego flagowca producenta z Państwa Środka muszą zakupić dodatkowe akcesorium aby móc korzystać z dobrodziejstw nowego rozwiązania.ładowarka xiaomi 20w

 

I tak jak sam smartfon jest dostępny w sprzedaży już od jakiegoś czasu tak akcesoria nie pojawiły się jeszcze na rynku. Wszystko przez certyfikat Qi, na który czekało Xiaomi. Sytuacja uległa jednak zmianie. Teraz otrzymały one wspomniany certyfikat i w końcu mogą trafić do regularnej sprzedaży. Ładowarka o mocy 20 W, która najprawdopodobniej będzie cieszyć się największą popularnością, została wyceniona, na terenie Chin, na zaledwie 99 juanów czyli ok. 57 zł.

Zobacz też: Bezprzewodowa ładowarka samochodowa o mocy 20 W? Xiaomi prezentuje!

To jednak jeszcze nie wszystko. Osoby, które dużo jeżdżą samochodem mogą być zainteresowani ładowarką samochodową, która także oferuje szybkie ładowanie o mocy 20 W. Tym samym Xiaomi Mi 9 bezprzewodowo naładujemy od 0% do 100% w zaledwie 90 minut. I tak jak wynik ten nie robi wrażenia jeśli chodzi o tradycyjną ładowarkę z QuickCharge 4.0 czy SuperVOOC, tak w przypadku Qi jest to ogromny sukces. Ładowarka samochodowa została wyceniona na 169 juanów czyli ok. 96 zł.powerbank xiaomi 10000 10w

Trzecim i zarazem ostatnim akcesorium stworzonym specjalnie dla Xiaomi Mi 9 jest powerbank o pojemności 10000 mAh. Oferuje on moc 10 W i jest w stanie naładować bezprzewodowo tegorocznego flagowca chińskiego giganta w około 2 godziny. Oczywiście nie zabrakło także dwóch tradycyjnych portów USB typu A oraz USB typu C służącego zarówno do ładowania samego powerbanka jak i innych urządzeń. Wszystkie trzy akcesoria już niedługo powinny pojawić się w chińskich sklepach. Czy trafią także do naszego kraju? Czas pokaże, ale myślę, że ładowarka bezprzewodowa jest czymś co musi pojawić się w polskiej dystrybucji.

Co myślicie o akcesoriach wspierających szybkie bezprzewodowe ładowanie firmy Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji!

Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej