Nowości, nowości i jeszcze więcej nowości. Dzień trzeci oraz czwarty na CES 2019!

ces 2019

Targi CES 2019 zbliżają się ku końcowi. Producenci prezentują światu swoje ostatnie nowości, a wśród nich wyłowiliśmy najciekawsze urządzenia oraz informacje. Przyjrzyjmy się im bliżej!

ZTE pokaże smartfon z 5G w pierwszej połowie 2019 roku

Chiński producent smartfonów, firma ZTE, ogłosiła, że pracuje nad smartfonem wspierającym technologię 5G. Urządzenie to ma zostać zaprezentowane w pierwszej połowie tego roku. Bardzo możliwe, że zostanie one zaprezentowane już na nadchodzących targach Mobile World Congress 2019, które odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie. To jednak nie jedyna smartfonowa nowość ZTE zaplanowana na najbliższe dwanaście miesięcy. W tym roku mamy zobaczyć także nowe urządzenia z serii Axon oraz Blade.

Chiński producent nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących specyfikacji tych smartfonów. Bez wątpienia w bliżej nieokreślonej przyszłości pojawią się pierwsze przecieki na ich temat, ale na tą chwilę możemy snuć jedynie domysły. Smartfon wyposażony w obsługę sieci 5G najprawdopodobniej będzie flagowcem mającym nawiązać bezpośrednią walkę z topowymi telefonami konkurencji, ale na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

zte logo

Rewolucyjny gamepad od MUJA

Gry mobilne są ciągle rozwijane. Producenci dostrzegli potencjał w mobilnym gamingu i przygotowują specjalne urządzenia dla graczy. Firma MUJA chce iść o krok dalej i zaoferować użytkownikowi gamepad, który możemy podłączyć do każdego telefonu z Androidem lub iOS. Tym samym zakup gamingowego smartfona ma nie mieć jakiegokolwiek sensu, a do cieszenia się grami ma wystarczyć flagowiec czy mocniejszy średniak.

muja gamepad

Urządzenie będzie sprzedawane za pomocą platformy crowdfundingowej Indiegogo.com. Gamepad firmy MUJA umożliwia granie w gry nie przy pomocy samych kciuków, a czterech palców. To ma umożliwić wykonywanie znacznie większej ilości czynności w tym samym czasie. Dodatkowo dba on o odprowadzanie ciepła z urządzenia.

Głośniki z Asystentem Google będą pełnić rolę tłumacza

Google pokazuje, że ich głosowy asystent będzie nieustannie rozwijany. W najbliższym czasie we wszystkich głośnikach korzystających z Asystenta Google będzie w stanie włączyć tryb nazwany Interpreter Mode. Dzięki niemu będziemy w stanie mówić do urządzenia, a te automatycznie przetłumaczy wiadomość i odczyta nam ją w wybranym przez nas języku.

Nowości, nowości i jeszcze więcej nowości. Dzień trzeci oraz czwarty na CES 2019!

Funkcja ta będzie działać w 27 językach (obsługi języka polskiego najprawdopodobniej nie doczekamy się w jej pierwszej wersji), a aby ją wybudzić wystarczy wypowiedzieć na przykład “Hey Google. Be my Spanish interpreter” i urządzenie będzie gotowe na tłumaczenie wiadomości z języka hiszpańskiego na angielski. Trzeba przyznać, że, przynajmniej w teorii, wygląda to wręcz rewelacyjnie.

Co myślicie o kolejnych nowościach z CES 2019? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!