Nowy inteligentny głośnik na horyzoncie. Co wiemy o Google Nest?

Nowy inteligentny głośnik na horyzoncie. Co wiemy o Google Nest?

Tak naprawdę już od kilku miesięcy w sieci pojawiały się informacje mówiące o tym, że Google pracuje nad kolejnym modelem głośnika z wbudowanym asystentem głosowym. Sprzęt ten otrzymał już także certyfikację FCC, a co za tym idzie już niedługo powinniśmy być świadkami jego premiery!

Google Nest

Nowy głośnik amerykańskiego producenta będzie nazywać się właśnie Google Nest. Jak zwykle certyfikacja FCC zdradza nam część informacji na temat samej specyfikacji. Przede wszystkim urządzenie będzie mieć wysokość około 20 cm. W zestawie ma znaleźć się dedykowany zasilacz, a łączność będzie odbywać się za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth, ale to nie powinno być dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem. Co ciekawe krótko po pojawieniu się Google Nest w FCC w sieci pojawiło się także zdjęcie, które rzekomo zostało opublikowane przez samego producenta ze Stanów Zjednoczonych.

Nowy głośnik wygląda naprawdę nieźle i myślę, że bez problemu wpasuje się w większość pomieszczeń. Oczywiście wygląd to jedno, ale musimy pamiętać o tym, że w przypadku inteligentnego głośnika tworzonego przez Google przede wszystkim sprzęt ten ma wyróżniać się zintegrowanym asystentem głosowym mogącym pomagać użytkownikowi w codziennych zadaniach. Ciężko powiedzieć jaka będzie cena Google Nest. Bez wątpienia urządzenie to zadebiutuje w pierwszej kolejności w samych Stanach Zjednoczonych, ale bez wątpienia doczekamy się także premiery na innych rynkach.

Zobacz także: Pixel 3a znika ze sklepów. Google już niedługo powinno wydać jego następcę!

Kiedy Google Nest zostanie zaprezentowany światu? Tego niestety nie wiemy. Z racji tego, że sprzęt ten został już certyfikowany przez FCC możemy oczekiwać, że sama premiera odbędzie się już niedługo. Bardzo możliwe, że tego samego dnia oficjalnie zobaczymy zapowiadanego od bardzo długiego czasu Pixela 4a. Sam liczę, że Google ma jakiegoś asa w rękawie, którym będzie chciał nas zaskoczyć. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o tak wyglądającym Google Nest? Korzystacie na co dzień z głośników z wbudowanymi asystentami głosowymi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!