Google pracuje nad zupełnie nowym programem do nagrywania ekranu dla Chrome OS

chromeos

Google już dawno obiecało, że w Chrome OS będziemy mieli możliwość korzystania z dedykowanego oprogramowania służącego do nagrywania ekranu. Wygląda na to, że wreszcie możemy przyjrzeć się jego rozbudowanym możliwościom. Poznajcie Projektor!

W tyle za konkurencją

Do tej pory, jedyne, do czego posunęło się Google w tworzeniu wbudowanego nagrywania ekranu w Chrome OS to absolutne podstawy. Użytkownicy mają wybór pomiędzy nagrywaniem całego, tylko wybranego kawałka ekranu lub okna. Nie robi to żadnego wrażenia, szczególnie że w internecie bez problemu można odszukać o wiele bardziej rozbudowane w funkcje programy, niekiedy nawet na darmowej licencji. Google chyba w końcu zorientowało się w tym, że ich program to żadna konkurencja i nikt z niego nie będzie korzystać, jeśli czegoś nie zmienią. Przyjrzyjmy się zatem nowym funkcjom Projektora.

Google pracuje nad zupełnie nowym programem do nagrywania ekranu dla Chrome OS
Źródło: chromestory.com

Według pierwszych informacji podanych przez kanał Chrome Story wygląda na to, że Google postanowiło połączyć funkcje gotowego już programu dla Chrome OS z tym znanym z Androida. Dodano zatem funkcje:

  • Ustawienie wglądu w obraz z własnej kamery w rogu ekranu
  • Transkrypcja zapisu głosowego
  • Automatyczny zapis w Google Drive

Nie są to przełomowe rozwiązania, ale na pewno w znaczny sposób podnoszą funkcjonalność aktualnej wersji programu do nagrywania ekranu w Chrome OS. Zmiany te nie są jeszcze aktywne, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie dowiemy się o kolejnych interesujących funkcjach tej aplikacji.

Źródło: chromestory.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!