Nowy Proton Mail również na Androida. Czekaliśmy dosyć długo

Proton
(fot. Proton)

Jakiś czas temu Protonmail przeszedł ogromną zmianę i od teraz jest to tylko Proton. Jednakże nie dotknęło to każdej platformy. Nareszcie zmiany dotarły na Androida.

Proton Mail z nową aplikacją na Androidzie

Na początku kwietnia informowaliśmy Was o tym, że iOS zyskał nową wersję aplikacji Protonmail. Nieco później pojawił się spory rebranding Protonmaila w po prostu Proton. Jednakże wcześniejsza aktualizacja na iOS wpisywała się w nową filozofię. Na lodzie jednak został Android, który musiał czekać ciut dłużej na nową wersję aplikacji.

Właśnie dzisiaj zauważyłem w Google Play Store, że czeka na mnie aktualizacja aplikacji Protonmail. Po wykonaniu uaktualnienia zauważyłem, że od teraz korzystam z Proton Mail. Zmieniła się również ikonka i niemalże cały design aplikacji wpisujący się lepiej w stylistykę całej platformy. Nie będę kłamał, stara wersja programu wyglądała źle – jakby niedopracowana i jeszcze nieskończona. Dlatego też cieszy mnie nowa aktualizacja.

Aplikacja oferuje nowy, przyjemny dla oka design oraz inne fonty. Do tego lepiej wyświetlają się przeróżne elementy, w tym same maile. W ustawieniach znajdziemy opcję zmiany motywu na zarówno jasny, jak i ciemny. Też jest opcja jego automatycznej zmiany. Niestety, nadal jednocześnie możemy mieć zalogowane tylko jedno darmowe konto.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!