Nowy smartfon Sony z Qualcomm Snapdragonem 865 odnaleziony w Geekbench

Nowy smartfon Sony z Qualcomm Snapdragonem 865 odnaleziony w Geekbench

Sony tak naprawdę w tym roku zaprezentowało swojego flagowca. Wszystko wskazuje jednak na to, że japoński producent nie zamierza zwalniać tempa i już pracuje nad kolejnym topowym smartfonem. Teraz sprzęt ten został odnaleziony w Geekbench, a co za tym idzie poznaliśmy jego częściową specyfikację!

Tajemniczy smartfon Sony na horyzoncie

Sony Xperia 1 II została zaprezentowana światu w lutym tego roku. I do tej pory wszystko wskazywało na to, że sprzęt ten będzie jedynym tegorocznym flagowcem japońskiego producenta. Oczywiście doczekaliśmy się wprowadzenia na rynek także jego innych wersji, ale jednocześnie nie mogliśmy spodziewać się tego, że Sony jeszcze w 2020 roku będzie chciało wprowadzić do sprzedaży kolejny model z Qualcomm Snapdragonem 865. Teraz sytuacja się zmieniła. Tajemniczy smartfon o nazwie kodowej 7Y6DU1I oprócz topowego procesora amerykańskiego producenta ma także być wyposażony w 8 GB RAM-u.

Nowy smartfon Sony z Qualcomm Snapdragonem 865 odnaleziony w Geekbench

Połączenie to przekłada się na wynik na poziomie 908 punktów w teście jednego rdzenia oraz 3322 punkty w teście wielu rdzeni. Smartfon ten miałby trafić na rynek z preinstalowanym Androidem 10. Niestety, ale więcej informacji na temat nadchodzącej nowości Sony nie znajdziemy w sieci. Niemniej jednak jeśli faktycznie sprzęt ten miałby trafić na rynek to już niedługo powinniśmy być świadkami kolejnych plotek oraz przecieków. Do tej pory flagowce Sony nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, ponieważ nie oferowały zbyt dobrego stosunku ceny do możliwości.

Zobacz także: ZTE już w przyszłym roku będzie produkować procesory wykonane w technologii 5 nm

Czy teraz się to zmieni? Ciężko powiedzieć. Większość urządzeń wyposażona w Qualcomm Snapdragona 865 jest droższa od swoich poprzedników, ponieważ sam procesor amerykańskiej firmy jest najzwyczajniej w świecie drogi. To oznacza, że Sony może stworzyć coś naprawdę ciekawego, ale jednocześnie nie spodziewałbym się rewolucji w kwestii ceny. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Sony Xperia 1 II.

Co myślicie o smartfonach Sony? Czekacie na kolejnego flagowca tego japońskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!