Strona główna Aktualności Nowy Snapdragon 712 to szybszy następca „710”

Nowy Snapdragon 712 to szybszy następca „710”

-

Kto by się spodziewał, że nowszy model procesora będzie nieco szybszy od poprzednika? Niemożliwe! A jednak, Qualcomm Snapdragon 712 zastąpić ma model o numerze „710”. Procesor kategoryzowany jest jako zbyt mocny na średniaka, ale jednocześnie za słaby, aby być flagowcem. Zatem jak łatwo się domyślić, 712 również będzie pośrednikiem między tymi mocniejszymi a słabszymi.

Za wiele się nie zmieni

Naprawdę, tak jest. Zbyt wielu zmian w nowym modelu nie będzie. Osiem rdzeni Kryo 360, grafika Adreno 616, DSP Hexagon 685, ISP Qualcomm Spectra 250 jak i modem X15 LTE. Wspiera on pojedynczy aparat do 32 Mpix bądź podwójny 20 Mpix. Jeśli chodzi o łączność, nic się nie zmieniło – LTE 800 Mbps pobieranie przy 150 Mbps wysyłania, Bluetooth w wersji 5.0 czy dwuzakresowe Wi-Fi. Jak na razie nic nowego.

Snapdragon 712

Różnica i to nieznaczna, pojawia się w taktowaniu. Snapdragon 712 notuje skok o 0.1 GHz, co sprawia, że jego maksymalne osiągi to 2.3 GHz – teoretycznie ma to gwarantować 10 % większą wydajność. Do tego zaktualizowano QuickCharge do wersji 4+, co ma zapewnić naładowanie telefonu do 50 % w piętnaście minut. Jednak to może być jedynie zagrywka marketingowa, bowiem nie wszystkie informacje są spójne ze sobą. Pojawiają się również informacje o innym DSP – starszym modelu, czyli Hexagon 680. Natomiast oficjalna strona producenta podaje DSP w wersji 685, więc chyba można się trzymać tego.

Na pierwszy rzut oka, można zauważyć pewne podobieństwa jak w przypadku Snapdragona 820 i 821. Zmiany między nimi były delikatne, o czym świadczyć może chociażby jedynie 10 % wzrost wydajności. W tym wypadku zapewne będzie podobnie. Na testy i konkretniejsze osiągi będzie trzeba poczekać, ale niewielka zmiana taktowania raczej nie przyniesie większych zmian.

Zobacz też: OPPO RX17 Pro to świetny telefon, tylko ta cena…

Snapdragon 712

W nowszym procesorze prawdopodobnie mamy mieć możliwość lekkiego tunningu sygnału, dzięki Qualcomm Siganal Boost. Poprawiono także jakość dźwięku Bluetooth poprzez technologię TrueWireless Stereo Plus oraz Broadcast Audio. Ta druga technologia zapewnia możliwość wysyłania jednocześnie jednego dźwięku do wielu urządzeń, co może pomóc w synchronizacji. Pierwsza odpowiada natomiast za mniejsze zużycie energii i lepszy dźwięk podczas słuchania muzyki za pomocą Bluetooth.

To na tyle, jeśli chodzi o Snapdragon 712. Znów musimy poczekać na to, kiedy procesor zadebiutuje na rynku. Wtedy okaże się, czy zmiany mają sens, czy nie.

Macie pomysły, który smartfon może jako pierwszy zaoferować ten procesor?

Źródłoqualcomm.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej