Nowy, tani iPad 10. generacji jednak ze złączem USB-C

ipad pro
iPad Pro

Najnowszy zwykły iPad 9. generacji wygląda jak całkiem dobra propozycja, jednakże ma jedną wielką wadę – złącze Lightning. Jak się okazuje, te może odejść w zapomnienie jeszcze w tym roku!

iPad 10. generacji ze złączem USB-C

Podstawowy iPad łączy w sobie wysoką funkcjonalność z naprawdę dobrą ceną. Nowa generacja (9) jest całkiem ciekawa, jednakże ma jeden problem, który nawet w moim przypadku zaważył nad tym, że nie zdecydowałem się na zakup (i wybrałem Aira), a mowa tu o braku złącza USB-C.

Jak jednak mówią najnowsze plotki, jeszcze w 2022 roku zadebiutuje kolejna generacja podstawowego iPada, która pozbędzie się złącza Lightning na rzecz USB-C. Tym samym już cała rodzina iPadów zaoferuje to samo złącze USB typu C. Jest to spory krok, jednakże to nie koniec zmian.

apple ipad
iPad 9. generacji (fot. Apple)

Chodzą również głosy, że urośnie także ekran i zamiast 10,2″ dostaniemy 10,5 cala. Do tego Apple ponownie zdecyduje się na zaoferowanie procesora o generację nowszą, czyli A14 Bionic. Jest to ten sam układ, który znajdziemy w iPhone 12 czy w iPadzie Air 4. generacji Zapewni on o wiele wyższą wydajność niż A13 w iPadzie 9. generacji.

Jednakże zmian wizualnych raczej nie uświadczymy. Podobno dalej dostaniemy klasyczny design z Touch ID na froncie. Warto jednak dodać, że istnieją fani tego typu wyglądu i możliwe, że dla nich będzie to idealny most pomiędzy nowoczesnością (USB-C, Apple A14), a klasyką (grube ramki, łatwo dostępne Touch ID). iPad 10. generacji zadebiutuje prawdopodobnie jesienią 2022 roku.

Źródło: 9To5Mac przez Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!