Nowy Wiedźmin oficjalnie zapowiedziany przez CD PROJECT RED

Zapowiedź nowej sagi Wiedźmina - 2022

Dziś (21.03.2022) CD PROJECT RED podzieliło się na stronie studia oraz stronie serii Wiedźmin ogłoszeniem trwającymi pracami nad nową odsłoną serii Wiedźmin. Nie mamy informacji na temat pełnej nazwy nowej gry, więc nie nastawiajmy się przedwcześnie, że tytułowi będzie towarzyszyła liczba 4. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to swego rodzaju początek czegoś nowego. Po tym jak Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z fabularnymi dodatkami stanowił zwieńczenie historii Geralta z Rivii, przyszłość serii stała przez pewien czas pod znakiem zapytania. Teraz mamy pewność, że to nie koniec Wiedźmina, a początek nowej sagi.

Polskie studio ogłasza również przejście z silnika REDengine na silnik Unreal Engine 5 oraz kilkuletnie partnerstwo strategiczne z Epic Games opartą na licencjonowaniu oraz modyfikowaniu silnika wraz z jego przyszłymi wersjami na potrzeby produkcji gry. Na wiadomość o współpracy ze znanym z kontrowersyjnych działań gigantem Epic Games, pośród fanów serii pojawiły się obawy o ekskluzywność dystrybucji cyfrowej dla platformy Epic Games Store. Oficjalne konto serii The Witcher oświadczyło na Twitterze, że nie mają w planach ograniczania sprzedaży cyfrowej do jednego sklepu. Redzi oświadczyli również, że przejście na Unreal Engine 5 nie oznacza całkowitego porzucenia REDengine. To właśnie w oparciu o REDengine 4 ma powstawać nadchodzące rozszerzenie do gry Cyberpunk 2077.

Nie ma zatem powodu do obaw. Wygląda na to, że grę będziemy mogli najprawdopodobniej bez problemu kupić na wielu PC-towych platformach dystrybucji cyfrowej takich jak GOG, Steam czy Epic Games Store. Możemy być niemal pewni, że gra trafi na konsole nowej generacji – Sony PlayStation 5 oraz Microsoft Xbox Series X|S. O konsolach PS4 i Xbox One możemy najpewniej zapomnieć, co też nie powinno nikogo dziwić. Nie po to studio zaopatrza się w nowy, potężny silnik, aby jego możliwości graficzne zostały ograniczone przez przestarzały w dniu premiery sprzęt.

Od czasu premiery ostatniej dużej gry z uniwersum Wiedźmina minęło 7 lat. Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon miała swoją premierę 19 maja 2015 roku. Światło dzienne ujrzały również dwa dodatki fabularne – Serce z Kamienia wydane 13 października 2015 roku oraz Krew i Wino wydane 31 maja 2016 roku. Od tamtej pory siły i uwaga studia CD PROJECT RED skupiła się na grze Cyberpunk 2077. Po niezbyt udanym starcie Cyberpunka, dobra reputacja polskiego studia została wyraźnie nadszarpnięta. Miejmy nadzieję, że polskie studio nie powtórzy błędów popełnionych przy Cyberpunku 2077 i da sobie na dokończenie projektu tyle czasu ile potrzebuje.

Źródło: CD PROJECT RED, The Witcher

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!