Nubia Alpha ma trafić do sprzedaży ósmego kwietnia!

nubia alpha

Pamiętacie jeszcze hybrydę inteligentnego zegarka i telefonu od Nubii? Teraz, po miesiącach testów i poprawek, urządzenie to ma w końcu trafić do sprzedaży.

Nubia Alpha nadchodzi

Urządzenie to została zaprezentowane tak naprawdę już na targach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Chiński producent pokazał wtedy światu w pełni działający sprzęt, ale wymagał on jeszcze dopracowania przed wprowadzeniem na rynek. Firma Nubia zapowiadała, że ich nowy smartwatch trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. I słowo zostało dotrzymane. Już ósmego kwietnia rozpocznie się sprzedaż Nubii Alpha. Oczywiście w pierwszej kolejności urządzenie będzie sprzedawane w Chinach. Wariant wspierający eSIM nigdy nie trafi na inne rynki, ale bardzo możliwe, że tańsza wersja pojawi się także w Europie.

nubia alpha

eSIM pozwala na wykonywanie połączeń bezpośrednio z zegarka. Całość działa dzięki Qualcomm Snapdragonowi 2100. Jednostka ta wspierana jest przez 1 GB RAM-u, ale dla inteligentnego zegarka powinno to być wystarczająco. Na pliki zostało przeznaczone 8 GB pamięci wewnętrznej. Niestety, Nubia Alpha nie pracuje pod kontrolą WearOS, a specjalnego systemu opracowanego przez chińskiego producenta. Ciężko powiedzieć jak będzie on działać w praktyce, ale miejmy nadzieję, że został on lepiej zoptymalizowany niż smartfonowa nakładka Nubia UI.

nubia alphaZobacz też: LEGO przygotowało konkurencję dla Huawei Mate X i Samsunga Galaxy Fold. Oto LEGO Fold!

Zegarek został wyposażony w baterię o pojemności 500 mAh, która ma zapewnić jeden lub dwa dni ciągłej pracy (w zależności od sposobu korzystania przez użytkownika). Na froncie znajdziemy 4-calowy elastyczny ekran OLED o rozdzielczości 960 x 192 pikseli. Nie zabrakło także 5-megapikselowej kamery o świetle f/2.2, która może być wykorzystywana zarówno do robienia zdjęć jak i wideorozmów. Cena Nubia Alpha nie została jeszcze ujawniona.

Nubia Pods także trafią na rynek?

Słuchawki TWS czyli dokanałówki całkowicie pozbawione jakichkolwiek kabli stają się coraz to popularniejsze. Producenci masowo pozbywają się złącza słuchawkowego w swoich smartfonach, a korzystanie z przejściówki nie dla każdego użytkownika jest wygodne. Wszystko wskazuje na to, że swoje urządzenie tego typu przygotowuje także Nubia. Bezprzewodowe słuchawki producenta z Państwa Środka powstały przy współpracy z firmą 1more, która znana jest między innymi z produkcji sprzętu audio dla Xiaomi. W sieci nie pojawiły się jednak jakiekolwiek informacje na temat Nubia Pods, a co za tym idzie pozostaje nam czekać do ósmego kwietnia!

Co myślicie o Nubia Alpha? Chcielibyście by urządzenie to trafiło do Europy? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
2
Share