Nubia Red Magic Mars to nie tylko 10 GB RAMu!

Nubia Red Magic Mars

Oficjalnie już znamy specyfikację gamingowego telefonu, jakim jest Nubia Red Magic Mars. Wydawało się, że za szybko nie poznamy nowego modelu z serii „Red Magic”, jednak jak widać, czemu nie? Czyżby starzenie się specyfikacji następowało jeszcze szybciej, niże dotychczas? Na to wygląda a przynajmniej tak może myśleć Nubia.

Dzień dobry, jestem Nubia Red Magic Mars

Odważna decyzja, aby nowy model prezentować tak szybko, jednak można. Nazwa może i długa, ale powiedzmy „obiecująca”. Czy tak w rzeczywistości jest? Nowość od Nubii oferuje procesor Snapdragon 845, który jak na ten moment jest najmocniejszym możliwym układem. Chłodzi go specjalny układ „ICE”, który składa się z dwóch rur cieplnych. Mają one na celu odprowadzanie temperatury i zapewnienie lepszego komfortu pracy z urządzenia, gdy ten przeznacza na gry całą swoją moc.

Nubia Red Magic Mars

Ulepszono także konfigurację pamięci. Poprzednik oferował 8 GB RAMu i 128 GB pamięci wbudowanej. Teraz do dyspozycji dostajemy 10 GB RAMu oraz 256 GB pamięci na dane. Sporo.

Ekran pozostał bez zmian. Przekątna 6 cali, IPS, rozdzielczość FullHD+ z wąskim „obramowaniem”. Na bocznych krawędziach znajdziemy czujniki nacisku, za które odpowiada „4D shock”. Za dźwięk odpowiadać będzie układ DTS 7.1, który ma zapewnić najlepsze możliwe wrażenia.

Nubia Red Magic Mars

Jeśli chodzi o aparaty. Przednie oczko pozostaje bez zmian i jest to 8 Mpix. Z tyłu znajdziemy natomiast obiektyw 16 Mpix ze światłem f/1.8, który zastąpił 24 Mpix oczko. Do tego bateria o pojemności 3800 mAh i na start system Android 9.0 Pie.

Multimedia i kontrolery. Do telefonu można dokupić „pady” Bluetooth, które nieco ulepszono. Mają więcej przycisków niż poprzednia wersja. Dochodzi do tego przejściówka na USB-C, która zapewnia obsługę ładowania jak i gniazda słuchawkowego (świetny DAC), oraz zestawu słuchawkowego, który wyposażona jest w mikrofon. Na tyle oczywiście znajdziemy pasek RGB, który będzie dodatkowo nadawał telefonowi „ekskluzywności”

Jak zapewne myślicie, będzie drogo. Otóż nie tym razem – powiedzmy. Telefon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej „meteorytowe” oraz czerwonej jak lawa. Specjalną wersją będzie wydanie w kolorze „Camo”. Cena za najmocniejszą konfigurację, czyli 10/256 GB wynosi 575 $ – 2200 PLN. Za 8/128 GB zapłacimy 460 $ – 1750 PLN – a model podstawowy 6/64 GB to zaledwie 390 $ – 1500 PLN. Do sprzedaży telefon trafi 7 grudnia w Jingdong.

Jak to jest z tymi gamingowymi smartfonami – lubicie, czy nie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!