Nubia Z40 Pro zdradza część swojej specyfikacji technicznej!

Nubia Z40 Pro zdradza część swojej specyfikacji technicznej!

O ZTE w ostatnich miesiącach nie pojawia się w sieci zbyt wiele informacji, ale wszystko wskazuje na to, że producent w najbliższym czasie zaprezentuje nowy flagowy model. Oto, co już teraz wiemy na jego temat. 

Nubia Z40 Pro – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Smartfon pojawił się na testach w Geekbench, dzięki czemu poznaliśmy część jego specyfikacji technicznej. Wszystko wskazuje na to, że Nubia Z40 Pro pracować będzie w oparciu o procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1, który składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 o taktowaniu 3.00 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 o taktowaniu 2.50 GHz, czterech rdzeni Cortex-A510 o taktowaniu 1.80 oraz układu graficznego Adreno 730. 

Nubia Z40 Pro zdradza część swojej specyfikacji technicznej!

Testowany model wyposażono w 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz najnowszego Androida 12. Warto dodać, że smartfon w teście jednego rdzenia uzyskał 1200 punktów, natomiast w teście wielordzeniowym – 3489 punktów. Należy przyznać, że uzyskane wyniki są naprawdę imponujące. 

Najnowsze Informacje sugerują, że Nubia Z40 Pro będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w aparat z matrycą Sony IMX787 o rozdzielczości 50 Mpx i przysłonie f/1.6 i ogniskowej 35 mm. Najprawdopodobniej nie zabraknie również optycznej stabilizacji obrazu (OIS).  Do sieci wyciekło nawet zdjęcie, które rzekomo zostało wykonane omawianym modelem. 

Nubia Z40 Pro zdradza część swojej specyfikacji technicznej!

Mówi się także, że smartfon zostanie wyposażony w około 6,6-calowy wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem co najmniej 120 Hz. Spodziewamy się, że Nubia Z40 Pro zasilana będzie akumulatorem o pojemności ok. 4600 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy nawet 120 Hz. 

Na ten moment nie znamy więcej szczegółów o Z40 Pro, ale wszystko wskazuje na to, że premiera urządzenia odbędzie się jeszcze w lutym. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!