Nvidia GeForce GTX 1630 – kiedy premiera i jaka będzie cena?

Nvidia GeForce GTX 1630 - kiedy premiera i jaka będzie cena?

Rynek kart graficznych, jest na tyle dynamiczny, że raz na kilka miesięcy możemy cieszyć się nowymi modelami. GTX 1630 jest szczególnie wyczekiwania i właśnie poznaliśmy jej cenę i datę premiery.

Rodzina GTX 16

Nvidia to jeden z czołowych graczy w dziedzinie kart graficznych i nie trzeba chyba do tego przekonywać żadnego użytkownika komputerów stacjonarnych. Można polemizować nad konkretnymi modelami ich wydajnością i porównywać ceny, ale faktem jest, że Nvidia tworzy naprawdę dobry sprzęt. Gracze na całym świecie z zapartym tchem wyczekują kolejnych modeli oferowanych przez firmę, a cała sytuacje zaognia dodatkowo kopanie kryptowalut. Kopalnie znacząco wpływają na dostępność i cenę kart graficznych, ale widać powolny spadek.

Nvidia GeForce GTX 1630 - kiedy premiera i jaka będzie cena?
Źródło: videocardz.com

Data i cena

Oczywiście największym powodzeniem cieszą się te najwydajniejsze modele, ale użytkownicy chętnie też patrzą na bardziej przystępne cenowo rozwiązania. Jednym z nich ma być właśnie GTX 1630. Model ten ma posiadać 512 rdzeni CUDA, czyli trochę mniej niż np. GTX 1650, który ma ich 896. 1630 będzie wyposażone w 4 GB RAMu. Nie jest świetnie, nie jest też tragicznie, ale 1630 od samego początku była zapowiadana, jako rozwiązanie budżetowe, które ma trafić w mało wymagający target. Cena karty ma wynosić około 666 zł, a premiera nastąpi już 28 czerwca tego roku.

Źródło: wccftech.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!