Sony patentuje przedziwne kartridże. Czyżby gigant pracował nad drugą generacją Playstation Vita?

Sony patentuje przedziwne kartridże. Czyżby gigant pracował nad drugą generacją Playstation Vita?

Sony właśnie opatentowało nowy rodzaj kartridżów. Przeznaczenie tego typu nośnika może być różne, ale jedno z nich to zdecydowanie coś związanego z grami. To sprawiło, że w sieci rozpoczęła się ogromna dyskusja na temat tego, co takiego przygotowuje japoński gigant. Niektórzy myślą, że Sony pracuje nad… Playstation Vita 2!

Na początku XXI wieku Sony niczym jak ninja siłą wdarło się na karty historii konsol przenośnych. Wszystko za sprawą Playstation Portable (czyli popularne PSP), które zyskało naprawdę ogromną popularność, a sam produkt można zaliczyć (pomimo wielu wpadek i problemów) do naprawdę udanych.

Warto sprawdzić: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Sony pracuje nad Playstation Vita 2? Nawet jeśli tak, to nowa konsola będzie nazywać się kompletnie inaczej

W drugiej dekadzie XXI wieku Sony ponownie spróbowało swoich sił na rynku konsol mobilnych (co akurat nikogo nie powinno dziwić) wypuszczając naprawdę dopieszczony produkt nazwany Playstation Vita. Handheld był naprawdę świetny, jednak borykał się z wieloma problemami – niekoniecznie związanymi z hardware’em. Chociażby samo Sony niezwykle szybko przestało jakkolwiek promować swój produkt i starać się o nowe i dobre gry.

Sony opatentowało w brazylijskim urzędzie patentowym nowe kartridże, które oznaczone zostały jako Elektroniczne akcesoria do gier. O tym nośniku można pomyśleć na dwa kompletnie różne sposoby, bowiem albo może to być specjalny kartridż przeznaczony jako akcesorium do Playstation 5, albo nośnik z grami dla konsoli przenośnej.

Warto przeczytać: Sony dalej próbuje zatrzymować hakowanie PS Vita i wydaje aktualizację do wersji 3.72

Ten drugi tok myślenia sprawił, że w sieci rozpoczęła się dyskusja na temat możliwej prezentacji drugiej generacji handhelda Sony Playstation Vita. Jeśli jednak japoński koncern zdecyduje się na taki krok, to konsola zdecydowanie będzie się nazywać inaczej aby nie nawiązywać do porażki swojego ostatniego handhelda.

Myślicie, że Sony pracuje nad nowym handheldem? Wszak taka konsola jak Nintendo Switch odniosła ogromny sukces, więc nic dziwnego, że również i Sony chciałoby sobie ukroić kawałek tego tortu. Dajcie nam znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!