Ogromne zmiany w wersji beta MIUI. Użytkownicy nie będą zadowoleni!

miui 10

Dziś rano na chińskim forum MIUI pojawiły się informacje, których tak naprawdę nikt nie mógł się spodziewać. Dotyczą one bowiem ogromnych zmian w wersji beta nakładki firmy Xiaomi. Jedno jest pewne – nie przypadną wam one do gustu.

Wsparcie MIUI beta tylko przez rok

Wszystkie zmiany wchodzą w życie 5 lipca tego roku. Główną nowością jest to, że od tego dnia dostęp do bety MIUI zostaje ograniczony do jednego roku. Tym samym po wejściu jakiegoś telefonu na rynek tylko przez okres dwunastu miesięcy będziemy otrzymywać aktualizację bety nakładki chińskiego producenta. Na szczęścia zmiana ta nie dotyczy wersji stabilnej MIUI, a co za tym idzie osoby nie korzystające z bety nie mają się czym martwić.

xiaomi mi 9 se (5)
Xiaomi Mi 9 SE

Tym samym najprawdopodobniej od 5 lipca wszystkie smartfony, które na rynku są obecne od roku lub dłużej nie otrzymają jakiejkolwiek aktualizacji bety MIUI. Jednocześnie aktualizacja ma być wstrzymana dla urządzeń, które posiadają starszego Androida niż Android Pie. To nie wszystkie nowości. Od 5 lipca budżetowe smartfony Redmi nie będą otrzymywać jakichkolwiek aktualizacji bety MIUI. Informacja ta dotyczy zarówno tych urządzeń, które są na rynku jak i tych, które dopiero zostaną zaprezentowane w przyszłości. Co oznacza hasło budżetowe smartfony Redmi? Najprawdopodobniej dotyczy to modeli z literą “A” po cyfrze oznaczającej generację (na przykład Redmi 5A, Redmi 6A), ale nie możemy być pewni, że decyzja ta dotknie tylko tych telefonów.

Zobacz także: Xiaomi wzięło się za reklamy w MIUI. Będzie ich zdecydowanie mniej!

Jaki jest powód tych zmian? Tego niestety nie wiemy. Sam od dłuższego czasu korzystam z stabilnej wersji MIUI i nie czuję potrzeby instalowania jakichkolwiek bet czy innych ROMów, ale wiem, że wiele osób ceniło Xiaomi za cotygodniowe aktualizacje wprowadzające wiele nowości. Niestety, z decyzją chińskiego gigant musimy się pogodzić i przyzwyczaić się do rocznego wsparcia bety MIUI.

Co myślicie o decyzji Xiaomi? Korzystanie z stabilnej wersji MIUI czy jednak preferujecie wersje beta? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!