OnePlus 8 Pro najprawdopodobniej odnaleziony w Geekbench

oneplus 7t main
OnePlus 7T

Dziś odbędzie się konferencja firmy OnePlus, podczas której najprawdopodobniej dowiemy się więcej na temat wyświetlacza będącego częścią nachodzących nowości chińskiego producenta. Oczywiście na ten temat plotki pojawiają się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zostanie to oficjalnie potwierdzone. Teraz OnePlus 8 Pro pojawił się w Geekbench!

Co wiemy o OnePlus 8 Pro?

Nowe flagowce chińskiego producenta mają trafić na rynek już w drugim kwartale tego roku. OnePlus 8 Pron będzie oczywiście mocniejszym z modeli i to bez wątpienia na niego czeka większość fanów marki. Smartfon ten w teście Geekbench osiągnął 4296 punktów w teście jednego rdzenia oraz 12531 punktów w teście wielu rdzeni. Tak wysokie wyniki osiągnięte zostały za sprawą połączenia Qualcomm Snapdragona 865 czyli najmocniejszej jednostki mobilnej w androidowym świecie oraz aż 12 GB pamięci RAM. Oczywiście Snapdragon 865 został oficjalnie zaprezentowany przez amerykańskiego producenta już w grudniu 2019 roku, ale na pierwsze urządzenia wykorzystujące tę jednostkę musimy jeszcze chwilę poczekać.

OnePlus 8 Pro najprawdopodobniej odnaleziony w Geekbench

Cała reszta specyfikacji OnePlus 8 Pro oparta jest na plotkach i przeciekach, które w jakikolwiek sposób nie zostały potwierdzone przez firmę z Państwa Środka. Według nich smartfon ten ma otrzymać ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości QHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. I tak naprawdę już dziś możemy dowiedzieć się czy przecieki dotyczące wyświetlacza odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Qualcomm Snapdragon 865 ma być wspierany przez 8 GB lub 12 GB RAM-u LPDDR5, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej.

Na froncie ma zostać umiejscowiony pojedynczy aparat 32 Mpix, a na pleckach cztery oczka z głównym 64 Mpix. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh. Oczywiście na rynku pojawi się także OnePlus 8 Pro w wersji z modemem 5G, ale sprzęt ten może zadebiutować tylko na wybranych rynkach, na których sieć nowej generacji jest już odpowiednio rozwinięta. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 7T, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o OnePlus 8 Pro? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!