OnePlus 8T Pro nie powstanie! Jaki jest powód tej decyzji?

OnePlus 8T Pro nie powstanie! Jaki jest powód tej decyzji?

To, że firma OnePlus już teraz pracuje nad kolejną generacją flagowca jest wręcz pewne. Niemniej jednak do tej pory mówiono zarówno o modelu OnePlus 8T jak i OnePlus 8T Pro. Teraz w sieci pojawiły się informacje sugerujące nam, że tym razem zobaczymy jedynie jeden topowy smartfon producenta z Państwa Środka!

OnePlus może zrezygnować z dwóch flagowców

Od jakiegoś czasu firma OnePlus prezentuje nam co pół roku aż dwa swoje flagowce. Rozwiązanie to miało dać wybór samym użytkownikom i sprawić, że każda z osób znajdzie coś, co idealnie wpasuje się w jej gust. Niemniej jednak różnica pomiędzy smartfonami z “Pro” w nazwie oraz tymi bez tego dodatku nie były wcale tak duże. Nie dziwią mnie zatem plotki, które teraz pojawiły się w sieci. Według nich chiński producent ma zrezygnować z modelu OnePlus 8T Pro, a we wrześniu lub październiku na rynek powinien trafić tylko OnePlus 8T.

Co wiemy o specyfikacji tego sprzętu? Nadchodząca nowość firmy OnePlus ma otrzymać ekran AMOLED o przekątnej 6,55 cala oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Za wydajność odpowiedzialny będzie zapewne najmocniejszy procesor mobilny w androidowym świecie czyli Qualcomm Snapdragon 865+. Jednostka ta wspierana będzie przez nawet 12 GB lub 16 GB RAM-u w najmocniejszym wariancie. Głównym aparatem będzie matryca 48 Mpix z optyczną oraz elektroniczną stabilizacją obrazu, a dodatkowo na pleckach znajdziemy obiektyw superszerokokątny 16 Mpix, teleobiektyw 8 Mpix oraz obiektyw 2 Mpix o nieznanej na tę chwilę funkcji.

Zobacz także: Masz smartfon OnePlus? Prawdopodobnie dostałeś niechcianą aplikację

I wszystko wskazuje na to, że tak naprawdę OnePlus 8T nie będzie zbytnio różnić się od swojego poprzednika. Rewolucję, a w tym i aparat do zdjęć typu selfie ukryty pod wyświetlaczem, może przynieść nam dopiero flagowiec, który zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku. Niemniej jednak liczę na to, że i w najbliższych tygodniach producent z Państwa Środka czymś ciekawym nas zaskoczy!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 8, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po OnePlus 8T? Czy waszym zdaniem rezygnacja z OnePlus 8T Pro jest dobrą decyzją? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!